Teraz jest 12.05.2024, 05:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Styl jazdy - na emeryta czy eco... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Ze swojej Fabii jestem bardzo zadowolony. Choć na trasie czasami brakuje mocy ( przy wyprzedzaniu) to bardziej mnie denerwuje brak 6 biegu,
bo wtedy jazda na trasie 100-100km/h by była praktycznie darmowa ( spalanie 3-4l/100km ? )
Tylko z drugiej strony 6 biegowa skrzynia do HTP ? hmm...
Wczoraj zrobiłem sobie rundkę autkiem i przejechałem się w obrotach 1800-2600. Ładnie chodzi i czysto wiec myśle że na tych obrotach i przy spokojnym przyspieszaniu powinna lepiej chodzić.
Może spalanie spadnie, choć zima idzie wiec... :fuck:
Ciągle mam takie wrażenie że moje autko na dotarciu i staram się go nie kręcić. W sumie nie był kręcony wyżej niż 3,5 tyś i nie widział prędkości 120 na swoim liczniku :mrgreen:
A przejechane mam 3300 km :eh:

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


24.09.2011, 07:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Jarek No.1 napisał(a):
Kevio napisał(a):
A jeżdżę tak jak potrzebuję, czasem z prędkością całkowicie niedozwoloną.
:D


No SDI ma to do siebie, że czy stosujesz eco drive czy nie to zawsze spali 5L

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


24.09.2011, 07:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Kevio napisał(a):
Todd a nie zrobił Ci psikusa z rozrządem?


Nikt nic nigdy nie gmerał przy rozrządzie.
Przy ostatnim przeglądzie poprosiłem o sprawdzenie. Podobno OK.
Sam też nie słyszę dzwonienia łańcucha.
I bez problemu osiąga vmax (we wtorek robiłem trasę)
Ale nic. Pykło mnie że przy tym przebiegu, to może Lambda. Podjadę, podepnę i sprawdzę.

Kiedyś używałem opla corse C 1.2. Stosowałem się wtedy do jednej zasady (jeszcze byłem młodym szczylem). JAK NAJSZYBCIEJ ! Spalało 6 do 6,5 litra. A znam gościa który potrafił zejść do 5,5l.
Więc faktycznie. Takie spalanie powinno być do osiągnięcia i htp.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


24.09.2011, 07:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Jarek No.1 co do tego, że ludzie chcą KM na papierze i spalania 5L w mieście to ja bardzo dobrze wiem. Efektem tego są m.in. Passaty ściągane z Niemiec z silnikami 2.0TDI z przebiegami zawsze trochę ciut mniej niż 200tyś. od kobiety albo dziadka, a prawda jest taka, że są to auta używane przez firmy czy nawet policję z przebiegami 70-90tyś km rocznie. Ale klient chce, klient ma.
Jak mi się uda pozbyć Xsary to poszukam Fabii I z SDI ale od jakiejś osoby prywatnej. Wszyscy handlarze, importerzy i komisy odpadają z miejsca. Może mi się coś uda znaleźć, najlepiej 2005-2007 i z miarę niskim przebiegiem poniżej 300tyś.km. tam aby wnętrze w miarę wyglądało i nie trzeba było robić jakiś wielkich napraw.


24.09.2011, 08:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Kevio napisał(a):

Słyszałem, że ponoć w Niemczech ten silnik HTP jest o wiele lepiej oceniany niż tu w Polsce, wie ktoś coś może więcej o tym? Dużo widać u nich Polówek i to z 6v 54KM.




To akurat jest zrozumiałe. Dlaczego Fabia ma być bardziej niezawodna od Polo? nie może być ze względów politycznych.

Ja jakiś czas temu słyszałem o przypadku awarii 1.9 TDI w OII przed liftem, służbówka wujka mojego przyjaciela. Przy przebiegu jakichś 100 tyś km, coś się stało chyba z głowicą. Naprawa wyniosła ok 30 tyś zł, dobrze że Skoda wzięła bardzo dużą część na siebie, ale i tak chyba przynajmniej piątkę firma u nich zostawiła. I teraz co się okazało:
Otóż na przykładzie 1.9 TDI, które może być identyczne w Octavii, jak i np. Golfie, Octavia ma go poskładanego na gorszych materiałowo częściach, które niestety, ale mają się wysrać szybciej, niż te z Golfa. Chyba nie musze tłumaczyć, dlaczego tak jest. I nie zdziwię się, jeśli problemy z rozrządem w HTP dotyczą tylko tych, które są montowane w Skodach. 8)

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


24.09.2011, 08:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
soll zauważ, że 155km/h to prędkość maksymalna i każde auto przy takiej będzie paliło baardzo dużo. Szkoda, ze nie kupiłeś tego 1.4 85KM z 4 zaworami na cylinder. Lepiej się takim w trasie jeździ mimo wszystko.
Dziwię się Skodzie, że w ogóle produkuje 6v HTP. Na wykresie widać, że to właściwie to samo co 12v ale wykres przesunięty i spłaszczony w dół. Nie wyobrażam sobie jazdy o 10KM słabszym HTP.
Fakt jest nie mniej taki, że ten silnik powinien średnio chociaż o 1L mniej palić. Ciekawe w czym wina? ???
W sumie HTP jest dla dość wąskiej grupy i nie powinni go tak zachwalać każdemu, tylko powiedzieć jak jest z nim naprawdę.
Swoją drogą to Fabia ma lekką nadwagę. Ten silnik by był może i spoqo jakby Fabia ważyła ze 100kg mniej, czyli jakieś 1000kg zamiast 1135kg (To tyle ile Polonez).

Todd ja byłem pewny, że jak nie rzegocze to jest ok i mnie spotkało... jeszcze głupi zamiast na lawetę to testowałem ile pojedzie. :roll:

krd na fotelu pasażera to jak lizać lizaka przez papierek :P trzeba pokierować, a głupio się prosi nieznajomą osobę, zwłaszcza będąc jeszcze takim szczeniakiem w porównaniu do innych.


24.09.2011, 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Nie mam skody, lecz Aveo z motorem 1.2 16v 84KM...

Jeżdżę średnio dynamicznie, zmiana biegów przy 4,2 - 3,5tys obr/min, nie przekraczam dozwolonych prędkości o więcej niż 20km/h. Na autostradzie przy licznikowych 150km.h w 4 osoby z klimą miał obroty 4200/min i spalił 6,66litra/100km (dosłownie diabelski wynik he he). W stylu mieszanym (przewaga miasta) pali od 6,5 do 7 więc chyba nie mam co narzekać...

_________________
Obrazek


24.09.2011, 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
benny86 serio masz takie spalanie? Ja właśnie już miałem lecieć do salonu bo już kończą sprzedawać te Aveo i można je dostać z całkiem dobrym wyposażeniem za 30tyś.km. więc mnie jako tako stać, ale usłyszałem, że to jest mieszanka Daewoo i Opla i ponoc pali nieziemskie ilości paliwa i jest mułowate jak mało co.
Teraz to już za późno, lansują ten nowy z silnikiem 1.2 70KM ale to już min. 35tyś :?

btw. przypomniało mi się, że w Czechach na początku produkcji był dostępny silnik MPi ale ze zmniejszoną pojemnością i mocnymi cięciami w kosztach produkcji. Miał pojemność 1.0 i moc 50KM i 84Nm Vmax=148km/h i 20s do 100km/h i w mieście w danych katalogowych miał spalać 9,4L :mrgreen:
Panowie, ale to musiało zamulać :mrgreen: i uczyć pokory. Istne auto dla masochisty.


24.09.2011, 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Kevio napisał(a):
btw. przypomniało mi się, że w Czechach na początku produkcji był dostępny silnik MPi ale ze zmniejszoną pojemnością i mocnymi cięciami w kosztach produkcji. Miał pojemność 1.0 i moc 50KM i 84Nm Vmax=148km/h i 20s do 100km/h i w mieście w danych katalogowych miał spalać 9,4L :mrgreen:
Panowie, ale to musiało zamulać :mrgreen: i uczyć pokory. Istne auto dla masochisty.


Było, było. ;) Ale to silnik generalnie chyba pamiętający czasy poczciwej 'setki', więc inaczej być nie mogło. ;)

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


24.09.2011, 18:24
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
No ja rozumiem, że Czesi tak kochają te silniki bo mają w każdej wsi komplet części do nich ale na boga dlaczego wepchali ten silnik do Fabii i po kiego grzmota jeszcze tyle kasy wydali w ich modernizację, no po co? A jakby tego było mało to w Octavię z początku lat produkcji (z tą inną deską) też wepchali ten silnik MPi na szczęście nie 1.0 50KM ale juz 1.4 60KM. Jakby mogli to i Superba by nim uraczyli
Serio mogli wyrzucić te MPi i wstawić zamiast tego 1.4 60KM 8v ale z VW Polo. Przecież to też b.dobry silnik. A zamiast 1.4 16v 100KM dać 1.6 8v 101KM taki jak był w Octavii i byłby układ idealny.


24.09.2011, 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.08.2007, 19:57
Lokalizacja: mazowieckie
Posty: 521
Podziękował: 3
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Samochód: Suzuki 4x4
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Temat taki trochę oteotowaty się zrobił (OT) :D , pewnie wyląduje w hydeparku - co na zdrowie mu wyjdzie bo filozoficzny mocno.
Moja córa jeździ obecnie Suzuki 4x4, japoński a nie węgierski, benzyna 1,3 i po podliczeniu sporej liczby kilometrów i paliwa średnia wyszła 6,8.
Z czego 60% to miasto, korki, itd.
I myślę że wynik jest zupełnie dobry bo ten silniczek pomimo że mały jest zdolny do dowolnego szaleństwa :hurra:

_________________
Skoda zamieniona na Suzuki


24.09.2011, 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Cytuj:
benny86 serio masz takie spalanie?

Jak najbardziej serio, sam byłem pozytywnie zaskoczony, ale powodów dla ściemniania nie mam absolutnie żadnych. Aha, z jedną poprawką - te spalanie 6,66l to było nie tylko autostrada, a dokładnie: 350km utosrady ze wspomnianymi prędkościami i 150km trasy miejskie i podmiejsckie, na odcinkach od 2 do 12km. Spróbuję wrzucić do podpisu sygnaturkę z motostatu gdzie prowoadzę dziennik spalania. Ogólnie Aveo mogę polecić, ale jeśli nowy to tylko wersja LS+ (silnik 1,2 86km,7O kucyków to trochę mało jednak mimo że zapędów sportowych nie mam)

_________________
Obrazek


24.09.2011, 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
Jarek No.1 to fajnie, że udało wam się trafić na w miarę żwawy wóz z rozsądnym spalaniem - 4x4 w sumie jest rzadkim widokiem na naszych drogach. :)

Co do hydeparku to się zgodzę. Mocno zmieniliśmy temat i ogólnie nie wiadomo o czym już tu mowa, ale mi się fajnie czyta i pisze. :wink:

benny86 no to zaczynam żałować, że się nie przesiadłem wtedy na to Aveo (oczywiście po jeździe próbnej). Teraz ten nowy aveo może i nie jest brzydki, ale trzeba wybrać inną wersję (min.40tyś) wyposażeniową by dostać inny silnik co mnie trochę dziwi bo w Skodzie można mieć 1.2TSI 105KM w classicu. :eh:

Obecnie po przymusowym remoncie silnika docieram go na benzynie. Mam do zrobienia 1000km i jak na razie mam 250km i na wskaźniku mam jakieś 60% pełnego zbiornika. Trochę mnie to martwi, no ale zobaczymy przy dystrybutorze. nawet jeśli będzie palił 8L gazu to i tak mi się to bardziej opłaca niż jazda Xsarą 1.4i 75KM ze spalaniem od 10L do 14L. :cry:


24.09.2011, 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
No to odpowiadam póki nam admin nie usunie postów i ostrzeżeń nie rozdzieli 8)

W najnowszym Aveo, faktycznie trzeba dopłacać do droższej wersji zeby mieć mocniejszy silnik, ale z tego co patrzę to już wchodzę rabaty po 2-3tys. zł od ceny katalogowej. Natomiast tą generację którą ja jeżdże można mieć z klimą i metalikiem już za 32-33tys.zł obecnie, na gazeo.pl czytałem że dorzucają lpg za darmo ale wtedy pewnie bez rabatu więc za starszy model zapłacisz 35 tys. i trochę mniej jeśli bez klimy weżmiesz

_________________
Obrazek


24.09.2011, 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12701
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Styl jazdy - na emeryta czy eco...
W aveo o niskopółkowości tego sprzętu utwierdza mnie fakt, iż nawet w wersji >100KM z tyłu są bębny :shock:

Ale nowy sedan wygląda za#@$%&^! ście!!

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


24.09.2011, 20:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL