Teraz jest 28.04.2024, 16:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam,

mam skode fabie 1.2 i mam problem z jej odpaleniem po zimie.

Wiem, że to może wyglądać śmiesznie, ale fabiszon stał od stycznia do dzisiaj na parkingu, w styczniu padł mi akumulator i tak postała do dzisiaj. Kupiłem nowy akumulator 45 Ah, założyłem (klemy wyczyszczone). Od razu po uszach dał mi alarm :) ale wyłączyłem z pilota. I do dzieła, pierwszy objaw,wszystkie kontrolki się ładnie zapaliły :) i po przekręceniu kluczyka ładnie zgasły tak jak powinno. Przekręcam kluczykiem zapłon, a tu zaczyna kręcić i kręcić.Nic bez zmian ciągle kręci, puściłem kluczyk. Pomyślałem, że pompa musi dopompować paliwo,ok. Kręcę znowu i nic. I znowu i nic. Dodam,że podczas kręcenia po pewnym czasie pojawia się sygnał dźwiękowy, wówczas odpuszczam kluczyk. Zauważyłem, że podczas kręcenia po pewnym czasie zaczynają mrugać kontrolki EPC i silniczek. Jak odpuszczam kręcenie to przestają mrugać. Czy to normalne?

Czy możliwe, że alarm (imobilaizer) blokuje zapłon? czy mam już szukać mechanika?

Niestety zauważyłem, że powoli pada mi akumulator ??? czy mogę spróbować odpalać na kablach?

Proszę o porady.


09.04.2011, 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
marcychna napisał(a):
Czy możliwe, że alarm (imobilaizer) blokuje zapłon? czy mam już szukać mechanika?


To by pulsowała ikonka kluczyk z autem.
Coś mi się wydaje że ten akumulator nowy jakiś trefny.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


09.04.2011, 13:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Kurcze, akumulator kupiłem tydzień temu. Czyli kolega proponuje odpalanie na kablach?


09.04.2011, 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2010, 20:06
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 442
Podziękował: 10
Pomógł: 20

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: PMV - 7b.AUT
Samochód: Fabia II FL Classic Htb.
Rok prod.: 2010
Województwo: wielkopolskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
marcychna napisał(a):
Kurcze, akumulator kupiłem tydzień temu.

Aku jest przypuszczalnie :good:
Jak tylko kręcisz rozrusznikiem a nie ładujesz to każdy akumulator w końcu wyzionie ducha...
Podładuj go i spróbuj odpowietrzyć układ zasilania(włączasz zapłon, ale nie rozrusznik - słychać buczenie - pompa paliwa pracuje, czekasz aż przestanie buczeć - wyłączasz, powtarzasz procedurę kilkanaście razy)i wtedy spróbuj :wink:

_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę!grzeczne dziewczynki rozpinają guziczek jak jest ciepło,niegrzeczne rozpinają żeby zrobiło się cieplej ;D


Niżej podpisany użytkownik dziękuje bober za ten post:
marcychna
09.04.2011, 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Ok, w takim razie sprawdze jak mowisz :)


09.04.2011, 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam ponownie,

niestety porażka. Nie ładowałem co prawda akumulatora, ale podpiąłem kable. Zanim odpaliłem zapłon tak jak kolega radził,kilkanaście razy przekręcałem kluczykiem, słychać było szum. Potem zakręciłem, ale bez efektu. Chyba wiem, że paliwo dochodzi, bo zdjąłem pokrywę silnika i tak jest coś takiego jak nakrętka na wentylku ;-) odkręciłem i nacisnąłem ten "wentylek" poleciało paliwo. To chyba jest paliwo, nie jestem co prawda pewny :)

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, w puszce i wyglądają na OK.

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Proszę o pomoc.


16.04.2011, 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Zakładam, że obroty rozrusznika są odpowiednio wysokie tzn. kręci prawidłowo tylko silnik nie jest w stanie sam załapać?
Jak masz chwilę to poczytaj: http://www.motofakty.pl/artykul/problem ... hem_2.html
Poleciłbym sprawdzić zapłon, czyli czy świece dają iskrę. Może to by ciężkie do wykonania ze względu na budowę układu.
A spytam się zupełnie z innej bajki, poziom oleju sprawdzony - żeby przypadkiem nie zatarł się silnik.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Kevio za ten post:
marcychna
16.04.2011, 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam,

dzieki za zainteresowanie....poziom oleju wg wskaznika jest ok, silnik moim zdaniem kreci tak jak przed zima, czyli takze dobrze.


16.04.2011, 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
No to ja obstawiam układ zapłonowy. Skoro paliwo dolatuje, rozrusznik kręci to brakuje tylko zapłonu. Dziwne wydaje się, że komputer nic nie pokazuję (błędów). Jak się z tym uporasz to daj znać, ok? Mam ten sam silnik, więc mnie to ciekawi :wink:


17.04.2011, 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Poszukam jakiegoś mechanika od alarmów, bo wydaje mi się, że to może być odcięty zapłon przez alarm, może jakiś przekaźnik odcina zapłon. Komputer nie będzie wówczas nic pokazywał, bo alarm nie jest fabryczny lecz montowany przy kupnie przez dilera.


21.04.2011, 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam,
niestety okazało się, że alarm jest OK. Paliwo dochodzi do silnika, iskra jest ale skodzina nie może zapalić :(
Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że VAG nie pokazuje również żadnych błędów, na pocieszenie :)

Szukam mechanika.


03.05.2011, 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.03.2007, 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 139
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Rapid 1.2TSi 105KM
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Nie wiem czy to możliwe po 4 miesiącach ale może zestarzało Ci się paliwo?


06.05.2011, 11:33
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Nie sądzę, pali się jak dawniej :) :)


08.05.2011, 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.08.2009, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 245
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: FRESH
Rok prod.: 2003r.
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam.

Nie sądzę, że vag nie pokazuje, żadnych błędów bo powinien pokazać na pewno błąd związany z niskim napięciem i brakiem zasilania, gdyż jak pisałeś wyżej padł Ci akumulator i odłączałeś go żeby włożyć drugi, a ten drugi z kolei, jak sam, zauważyłeś, zaczął Ci też słabnąć podczas długotrwałej próby odpalenia. Więc coś nie tak z tą diagnozą vag. Zakładając jednak, że rzeczywiście nie występuje żaden problem "elektryczny", stawiam na wodę w paliwie i zapchany filtr paliwa, ewentualnie brak "powietrza" w dolocie. Pamiętać trzeba bowiem o tym, że to, że paliwo dostaje się do silnika nie oznacza, że dostaje się tam pod odpowiednim ciśnieniem, a oprócz paliwa do zapłonu potrzebne jest jeszcze powietrze. Zakładam, że układ zapłonowy został prawidłowo sprawdzony, włącznie z oględzinami świec. Nie sądzę, żeby auto przez zimę straciło kompresję, aczkolwiek wszystko możliwe, tak jak przestawiony rozrząd. I nie ma się sugerować tym, że coś już było sprawdzanie, wszytko trzeba jeszcze raz sprawdzić, szczególnie alarm.

Pozdrawiam


Niżej podpisany użytkownik dziękuje skodzik za ten post:
marcychna
08.05.2011, 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2009, 16:49
Posty: 37
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Combi Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie mogę odpalić skodziny po zimie.
Witam,

dziękuję za odpowiedź, niestety niewiele mi pomogłeś ;-)

skodzik napisał(a):
Witam.
Nie sądzę, że vag nie pokazuje, żadnych błędów bo powinien pokazać na pewno błąd związany z niskim napięciem i brakiem zasilania, gdyż jak pisałeś wyżej padł Ci akumulator i odłączałeś go żeby włożyć drugi, a ten drugi z kolei, jak sam, zauważyłeś, zaczął Ci też słabnąć podczas długotrwałej próby odpalenia. Więc coś nie tak z tą diagnozą vag.


Przeczytaj wszystkie moje posty, były pisane w kolejności zdarzeń :) VAG był podpięty 5 dni temu, naładowałem akumulator przez noc,po czym jak padł odpaliłem na kablach, błędów na VAGu nie było.

skodzik napisał(a):
Zakładając jednak, że rzeczywiście nie występuje żaden problem "elektryczny", stawiam na wodę w paliwie i zapchany filtr paliwa, ewentualnie brak "powietrza" w dolocie. Pamiętać trzeba bowiem o tym, że to, że paliwo dostaje się do silnika nie oznacza, że dostaje się tam pod odpowiednim ciśnieniem, a oprócz paliwa do zapłonu potrzebne jest jeszcze powietrze. Zakładam, że układ zapłonowy został prawidłowo sprawdzony, włącznie z oględzinami świec. Nie sądzę, żeby auto przez zimę straciło kompresję, aczkolwiek wszystko możliwe, tak jak przestawiony rozrząd.


Tu fakt, wczoraj kupiłem filtr powietrza i paliwa, niedługo będę się dobierał do dolotu powietrza. Po za tym szukam dobrego mechanika :)

skodzik napisał(a):
I nie ma się sugerować tym, że coś już było sprawdzanie, wszytko trzeba jeszcze raz sprawdzić, szczególnie alarm. Pozdrawiam


Ale po co? 5 dni temu alarm był sprawdzany....chyba się nic więcej w alarmie nie popsuło, ba nawet zapłon był ustawiony z ominięciem zapłonu. Jednak wygląda na to, że coś z silnikiem. Skłaniałbym się przy braku kompresji,aleto już musi mechanik potwierdzić.


Ostatnio edytowano 08.05.2011, 16:21 przez marcychna, łącznie edytowano 1 raz



08.05.2011, 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL