Teraz jest 27.04.2024, 17:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Jakie lejemy paliwo... 
Autor Wiadomość
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
Dlatego tankuje po przeciwnej stronie drogi, zamiast na BP to na Neste i mam 16 groszy na litrze :P

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


08.01.2012, 03:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.04.2012, 21:09
Lokalizacja: Przemyśl
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Rok prod.: 2001
Województwo: podkarpackie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
Co do paliwa to się wypowiem, ale pewno reszta forumowiczów mnie za to zgani.

Od paru tygodni z racji tego że moje miasto leży 15km od granicy robię regularne wypady po paliwo na stacje benzynowe Ukrainy. Oczywiście posiadam tam już sprawdzoną stację na której tankuję te droższe paliwo 4.60zł/l (po przeliczeniu), oczywiście są stacje które kuszą swoimi cenami rzędu 4.00zł/l ale bałbym się to nawet do kosiarki wlać. Na tym paliwie nie zauważam istotnych zmian w pracy silnika, ale za to czuję je w kieszeni.

Co do kolejek na granicy to bywa różnie, czasami obróci się tam i z powrotem w 1.5 godziny ale potrafi też się tak zatkać że trzeba się przygotować nawet na 12 godzin stania. Za to można sobie jeszcze kupić papierosy (Malboro po 5zł) i wódeczkę (dobra firma po 15zł) 8)


16.04.2012, 22:01
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
Noto konkretne oszczędności, kilkadziesiąt złotych na baku... Pewnie też bym jeżdził gdybym miał porównywalną drogę do przejechania. Przeraża mnie tylko ten czas oczekiwania, jadąc wieczorem zatankować mógłbym się rano do roboty nie wyrobić a to już nie jest fajne :D Fajek nie palę, gorzały piję niewiele, raz na 2-3mce można sobie pozwolić na flaszkę bez takich oszczędności.

_________________
Obrazek


16.04.2012, 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 04.01.2012, 12:28
Posty: 85
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia Celebration
Rok prod.: 2001
Województwo: łódzkie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
Hubson napisał(a):
Co do paliwa to się wypowiem, ale pewno reszta forumowiczów mnie za to zgani.

Od paru tygodni z racji tego że moje miasto leży 15km od granicy robię regularne wypady po paliwo na stacje benzynowe Ukrainy. Oczywiście posiadam tam już sprawdzoną stację na której tankuję te droższe paliwo 4.60zł/l (po przeliczeniu), oczywiście są stacje które kuszą swoimi cenami rzędu 4.00zł/l ale bałbym się to nawet do kosiarki wlać. Na tym paliwie nie zauważam istotnych zmian w pracy silnika, ale za to czuję je w kieszeni.

Co do kolejek na granicy to bywa różnie, czasami obróci się tam i z powrotem w 1.5 godziny ale potrafi też się tak zatkać że trzeba się przygotować nawet na 12 godzin stania. Za to można sobie jeszcze kupić papierosy (Malboro po 5zł) i wódeczkę (dobra firma po 15zł) 8)


Żaden forumowicz Cie nie może zganić, bo zatankowanie na jedną dobę pełnego baku i 10l wachy w karnistrze za granicą jest jak najbardziej legalne.

Jakbym mógł, też bym tak robił !


18.04.2012, 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2010, 10:00
Lokalizacja: Pisz
Posty: 1459
Podziękował: 11
Pomógł: 51

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL Combi wersja Comfort + opcjonalne
Rok prod.: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
DJ1910 ale tylko raz na 7 dni zdaje się ;)

_________________
==============OGŁOSZENIA PARAFIALNE==============
aktualne zdjęcia fabki:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=200348#p200348


18.04.2012, 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.04.2012, 21:09
Lokalizacja: Przemyśl
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Rok prod.: 2001
Województwo: podkarpackie
Post Re: Jakie lejemy paliwo...
Ja tam tankuję tylko na swoje potrzeby, a nie jeżdżę po benzynę dla handlu. Zresztą na handel skoda się nie nadaję bo ma za mały bak. Najczęściej ci co handlują benzyną to mają VW Passaty (90l zbiornik) i tych aut można najwięcej w kolejce spotkać :wink:

Co prawda można ominąć przyjemność stania na granicy i kupić paliwo od handlarzy w mieście, ale trzeba mieć kogoś na prawdę pewnego ponieważ na Ukrainie nadal jest możliwość kupienia benzyny np. 75 oktanowej i nie raz widziałem że koleś mieszał 95 z o wiele tańszą 75, a potem to sprzedają u nas. Ale jak się samemu zaleję na zaufanej stacji to ma się pewność.


18.04.2012, 15:20
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL