Teraz jest 28.04.2024, 17:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 966 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna strona
Jaki olej do silnika benzynowego? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zalezy od stylu jazdy - jezeli wysoko krecisz silniczek i dosc ostro jezdzisz to polecam Castrol RS 10W60 natomiast jezeli jezdzisz spokojnie i ekonomicznie to nie ma co przeplacac i wystarczy zwykly,dobry olej renomowanej firmy np : Castrol lub Mobil 1


04.04.2005, 16:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Hmm a czemu to niby do ostrzejszej jazdy stosować ten olej?????

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


04.04.2005, 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Bart napisał(a):
Hmm a czemu to niby do ostrzejszej jazdy stosować ten olej?????


Zobacz jaką ma klasę lepkościową.
Mobil1 ma 5W50.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


04.04.2005, 19:49
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Bart napisał(a):
Hmm a czemu to niby do ostrzejszej jazdy stosować ten olej?????


M.in. ze względu na jego wyższą temperaturę zapłonu :wink: i lepsze właściwości smarowania podczas trudnych (gorących) warunków pracy silnika.


09.04.2005, 07:19

Dołączył(a): 13.02.2005, 10:40
Lokalizacja: Radom
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: mazowieckie
Post 
ja leję Lotosa 5W40 poniewaz miałem okazję się przekonać w instytucie eksploatacji przy mojej polibudzie że wypada lepiej na badaniu na tzw. CZTEROKULOWCU. Poza tym oleje te są zbliżone właściwościami i dodatkami więc po co przeplacać, a to że Skoda zaleca Mobila to wynika z ich polityki


09.04.2005, 09:44
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
z tego co wiem skoda leje castrola - tak jak reszta z grupy VW.
Powiadasz ze lotos to nie shit a olej godny zwrocenia uwagi nie tylko cenowej... hmm hmm nie lubie eksperymentowac z samochodem ale faktycznie jesli podobne wlasciwosci co mobil ( jakis standardowy) to po co przeplacac lepiej wlac jakiegos lotos RS albo super power i bedzie to samo.


09.04.2005, 17:45

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Nie powinno się wlewać lotosa to samochodów z popychaczami hydraulicznymi lepiej jest zalać coś dobrego sprawdzonego np.Mobil, Castrol, Shell, bo tą grupę olejową zaleca producent. Ja tam nigdy nie zaleje LOTOSa przeciesz to największy syf nikt nie wie co jest w butelce. Ostatnio zalewam olej PETRO CANADA nie rozlewany w europie przywożony prosto z Canady. Co do ceny w ASO to serwis z czegoś musi żyć.

_________________
Obrazek


22.04.2005, 17:42
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Bourne napisał(a):
NLOTOSa przeciesz to największy syf nikt nie wie co jest w butelce. .
Ciekawe co piszesz .. bardzo.

Widac musisz pracowac w "chemi", że tak dokładnie znasz mineralizacje i schemat cząsteczkowy produktów firmy Lotos :?:


Moze jakis konkretny przykłąd :?

Np:


Około 5 lata temu firma Castrol wypuszczajac na rynek oleje pół syntetyczne nie robiac dokłądnych testów, spowodowała zatarcie silnika, przez zbyt mała gestośc oleju, który nie prawidłowo smarował silnki i to własnie najczesiec stosowane w grupie VW.
Obecnie odzyskuje popularnosc ale mnie do siebie nie przekonuje.


22.04.2005, 22:50

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Nie nie pracuje w chemi :wink: poprostu się zraziłem do zwykłego oleju Lotos nie wiem jak się sprawuje LOTOS TRAFIC. Ja preferuje oleje SHELL lepiej troszkę więcej zapłacić i być spokojnym Takie jest moje zdanie niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić :wink:

_________________
Obrazek


24.04.2005, 10:29
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mjr napisał(a):
Bourne napisał(a):
NLOTOSa przeciesz to największy syf nikt nie wie co jest w butelce. .
Ciekawe co piszesz .. bardzo.

Widac musisz pracowac w "chemi", że tak dokładnie znasz mineralizacje i schemat cząsteczkowy produktów firmy Lotos :?:


Moze jakis konkretny przykłąd :?

Np:


Około 5 lata temu firma Castrol wypuszczajac na rynek oleje pół syntetyczne nie robiac dokłądnych testów, spowodowała zatarcie silnika, przez zbyt mała gestośc oleju, który nie prawidłowo smarował silnki i to własnie najczesiec stosowane w grupie VW.
Obecnie odzyskuje popularnosc ale mnie do siebie nie przekonuje.


Uważam , że oleje Lotos można określić jednym krótkim zdaniem : "za tą cenę są najlepsze" :D


25.04.2005, 06:35

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie wiem czy za tą cenne, ale wiem, że jak używałem Selene do CC900 z potem Lotos-a to kompletnie nie zauwazyem różnicy.

Do tego stosuje go b. duża czesc taxówkaży i to jest wg mnie dobry odnośnik.


Ps:

Ja osobiscie zalalem Fabkę Mobil-em 1.


25.04.2005, 07:27

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
TEż zalałem swoją Mobilem. Jakoś leje ten olej do wszystkich swoich wozów i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Bardzo możliwe iż LOTOS jest dobry albo nawet identyczny ale jakoś nie chce mi się ryzykować i sprawdzać.

A taksiarze wstawią i zaleją swoje fury każdym byle najtańszym gównem. Są mistrzami w wyszukiwaniu najtańszych części i zaminników. I niech mi nikt nie mówi że jest inaczej bo z racji zawodu niestety znam to środowisko. Więc myślę, że to nie najlepszy przykład.


25.04.2005, 08:03

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Taxiarze to SUPER kombinatorzy ... niestety jest to w wiekszosci prawda.

Ale i tak śmiem twierdzić, że Lotos ma dobre oleje.


25.04.2005, 09:10
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja leje Castrola GTX 0W40 a co :-)

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


25.04.2005, 09:43
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kupiłem Skodę dawno, więc powiem tylko, że w tym czasie Skoda promowała oleje różnych firm - shell, aral, castrol, lotos - co teraz nie wiem bo od trzech lat używam lotos synthetic - teraz traffic czy dynamik - chyba jeden czort. A na lotosie syntheticu jeździł mój maluszek ( a co bedę oszczędzał na oszczędnym samochodzie) 110 000 km, bez remontów, sprawny do końca - tzn jak poszedł do ludzi, choć szkoda mi go było bo śmigał spod swiatel lepiej niż ci co kupią 2 litrowe maszyny a potem im żal na paliwo i jadą jak karawan na pogrzebie.. Ten brak zdecydowania co do oleju ze strony Skody utwierdził mnie, że ich wybór jest czysto merkantylny a nie podyktowany względami technicznymi. A płaci się więcej głównie za markę a nie za zawartość pojemnika z olejem. Wkrótce udowodnią to Chińczycy wypuszczając n arynek olej syntetyczny magnetic i polską kiełbasę.


06.07.2005, 14:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 966 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL