Teraz jest 27.04.2024, 07:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna strona
Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PISZ - 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Ta, sedan, combi, htb... Kiedy pojawiły się pierwsze Fabie (HTB) byłem nimi zachwycony (szwagier jeszcze wtedy pracował w salonie Skody :D). Później pojawił się sedan (bleee) i combi ( o mój Bożę, co za pokraka, straszna brzydota..).
A teraz jeżdżę combiakiem i ... jestem bardzo zadowolony i coraz bardzie mi się on podoba :) (+ za funkcjonalność i wygląd)


31.03.2007, 20:47
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
ja powiem tak : kupujac NOWE AUTO zawsze liczy sie CENA. Sedan jest najtanszy!!
Ja majac sedana przewiozlem : 2 rowery + bagaze - rowery mialy zdjete tylko przednie kola.
przewiozlem stol (zlozony) 130x80 + 4 krzesla.
Ponadto wpakowalem do mojego auta TV 42" Plazma :D z racji ze byl ciezki upchnalem go na tylnych siedzeniach.
Tylna belka zawieszenia wchodzi do bagaznika bez problemu (mowie o kompletnej).
Ponadto 4 dorosle osoby + bagaze (wyjazd wakacyjny na 2 tygodnie).
Z praktycznych zalet - przestrzen bagazowa oddzielona od wscipskich blacha i siedzeniami.
Jezeli chodzi komus o auto rodzinne a nie stac go na combi to sedan jest najlepszym rozwiazaniem. HB jest dla 2 + bagaze :)


31.03.2007, 21:58
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
DARECKI :browar:


01.04.2007, 12:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Matt napisał(a):
Co ludzi sklania do kupna sedana? W wiekszosci drozszych samochodow sedan wyglada bardziej "prestizowo". Nawet Octavia choc jest bodajze notchbackiem, to spory kuferek ma.


niestety fabia to za niski segment żeby sedan wyglądał proporcjonalnie jest zbyt wąska i zbyt wysoka, oraz duże płaty blachy nad tylnym kołem przez co wygląda dośc ocieżale, wystarczy popatrzeć na LOGANa który wygląda jakby zrobili sedana na siłe.

sedan pasuje do fur typu pasek wzwyż,
ale już bardzo dobrze wygląda BORA czy nowa JETTA

octawia to nie notch... tylko liftback

może jakby Fabia byla liftbackiem wygladałoby to mniej pokracznie.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


01.04.2007, 13:04
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Yogi napisał(a):

niestety fabia to za niski segment żeby sedan wyglądał proporcjonalnie jest zbyt wąska i zbyt wysoka, oraz duże płaty blachy nad tylnym kołem przez co wygląda dośc ocieżale, wystarczy popatrzeć na LOGANa który wygląda jakby zrobili sedana na siłe.

sedan pasuje do fur typu pasek wzwyż,
ale już bardzo dobrze wygląda BORA czy nowa JETTA


Zgodze sie. Tak jak napisalem - nie jest to wdzieczny samochod do robienia z niego sedana, bo jest dosc maly.

Cytuj:

octawia to nie notch... tylko liftback



My bad :)

Nie zamierzam tu nikogo przekonywac itp. Sam jezdze sedanem, nie narzekam. Najwazniejsze ze male, ciasne, ale WLASNE :)


01.04.2007, 13:38

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Ja brykam dokładnie takim sedanem z takim silnikiem.
Do codziennego użytku jest w sam raz. Bagażnik dość spory.
Yogi twierdzi że siłowniki klapy są do kitu wraz z zamykaniem. Nie zgodzę się z tym, u mnie działają bez zarzutu (otwierana jest kilka razy dziennie zawsze lekko i przyjemnie).
Najcięższy ładunek jaki wiozłem to były obciążniki stalowe ~400kg i silnik sobie radził (znaczy się samochód jechał :mrgreen: ).
Co do wyglądu jeżdżą gorsze paskudy :D , a ta buda najbardziej mi odpowiadała :good: .

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


01.04.2007, 14:04
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wolf napisał(a):
Zawsze mnie ciekawiło co ludzi skłania do kupowania sedana. ???
Bo jesli chodzi o funkcjonalnośc to IMHO combi bije go na glowe i z punktu rodzinnego wybralbym combi. To ze fabie do urodziwych nienaleza to juz kazdy wie,ale co by nimowic to skodzie sedan sie poprstu nieudał. W sumie to wiekszośc sedanów jest brzydka bo to jest samochod robiony na sile


Mnie skłoniła najniższa cena pojazdu z porównywalnym wyposażeniem.
Ale do rzeczy:
Poprzednie autko - Felicia htb - ze swoim nadwoziem biła sedana na głowę swoją funkcjonalnością, ale pojemnoś bagażnika okazała się po powiększeniu rodzinki lekko niewystrczająca. Co prawda na wakacje udało mi się spakować bambetle do matizka, który przez prawie rok służył jako auto rodzinne, i wyjechać na wakacje. Ale nadeszła w koncu chwila na ostateczny wybór auta i jego nadwozia. Wybrałem Fabię ze względu na swoje pozytywne doświadczenia z Felicią, natomiast nadwozie było kompromisem pomiędzy ceną, pojemnościa bagażnika, silnikiem i wyposażeniem. Najbardziej pasowało by kombi.
Ostatecznie wybór padł na sedana z wystarczającym jak dla mnie wyposażeniem active + klima i silnik 1,4 80KM.
I jeszcze jedna uwaga mojej drugiej połówki, jkao że auto obieraliśmy w styczniu, a był dość wietrzny:
Nareszcie po karku nie wieje przy otwartym bagażniku. I tym momencie żonka się przekonała siędo nowej bryczki.
Pozdrawiam


04.04.2007, 08:50
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
ja mam nieodparte wrażenie, że w sedanach jest mniej miejsca na nogi z tyłu. Teściu ma sedana a ja kombi i na podstawie organoleptycznych porównań wysnułem taki wniosek ;-) . Jeśli chodzi o pojemność kufra to wg danych sedan ma większy kufer licząc do linii okien.
Jak tu już przedmówcy nadmieniali, o gustach się nie dyskutuje, ale wszyscy swoje zdanie wygłaszają ;-) . No mnie się też seryjny sedan nie podoba, ale można trochę porzeźbić jak Bartek(tuning) czy Rafii-15 no i się sprawa zmienia. Mój kombiak też mi się bardziej podoba jak przyciemniłem szybki i okliłem słupki ;-) .


04.04.2007, 09:34
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Mr T. napisał(a):
w sedanach jest mniej miejsca na nogi z tyłu

przesuń teściowi przednie fotele do przodu albo oparcia, bo to chyba jedyny powód takieog wrażenia.
No chyba, że z alergii na sedany w aucie teścia Ci się nogi wydłużają :hysterical:


04.04.2007, 09:59
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
przesuń teściowi przednie fotele do przodu albo oparcia, bo to chyba jedyny powód takieog wrażenia.

no to dla uściślenia - przedni fotel kierowcy ustawiałem "pod siebie" żeby mieć porównanie. Chociaż wrażenie faktycznie może być dość mocno subiektywne, bo teoretycznie wymiary kabiny są takie same :mrgreen: .


04.04.2007, 10:12
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Mr T. napisał(a):
przedni fotel kierowcy ustawiałem "pod siebie" żeby mieć porównanie

No to w takim razie
kros napisał(a):
z alergii na sedany w aucie teścia Ci się nogi wydłużają

:pub:


04.04.2007, 11:25
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
hm wiecie, jak mialem okazje uzytkowac Bore przez 2 tygodnie to wydawalo mi sie ze to auto jest takie same w srodku jak Fabia - miejsca na nogi tyle samo, z tylu przy ustawieniach fotela (jak lubie) tez tyle samo, jeno kolo fotela i slupka bylo wiecej miejsca....
no a teoretycznie i praktycznie to auto jest wieksze od fabii...
(szkoda ze ubezpieczenie 7 letniego auta w polsce to wydatek 10% wartosci)...


04.04.2007, 12:50
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Draki napisał(a):
Yogi twierdzi że siłowniki klapy są do kitu wraz z zamykaniem.


napisze tak: 5 lat i na początku i teraz tłumienie w siłownikach jest tak okrutne że trzeba użyć siły do ruszania klapą

darecki napisał(a):
jeno kolo fotela i slupka bylo wiecej miejsca....


czyli jest szersza przez co wygląda normalnie a nie komicznie=fabia sedan

nie mialem okazji ale mam pewne podejzenia że wiele czesci mogłoby pasować z bory do fabii, np blacha drzwi tył, kanapa itd

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


04.04.2007, 16:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
netspeed napisał(a):
ok.Kros - dzięki za wyrozumiałość - zastosuje się do w/w wskazówek.

wolf napisał(a):
Zawsze mnie ciekawiło co ludzi skłania do kupowania sedana. ???


skłania to co innych do kupowania kombi.

co do wożenia bagazu o niestandardowym rozmiarze to mam przyczepkę samochodową.
jeśli ktoś kupuje kombi żeby wykożystać możliwości ładunkowe tego samochodu bo ma takie potrzeby to ok. - ale plz panowie - ja nie mam zamiaru kupować kombi żeby na codzień wozić powietrze

w samochodzie będzie jezdzić 1 , 2 może 3 osoby z podręcznym bagazem , [ siaty , zakupy , moze wozek dzieciecy i takie tam

co do wyglądu to bez urazy ale kombi to ,, kacza dupa " - ale tak jak pisałem wcześniej - o gustach się nie powinno dyskutiować bo jak ktos kupuje kombi to dlatego że własnie jemu sie podoba , czuje się z tym dobrze - a mnie nie musi.


ps:/

wole czarnulki :D


No z ta kaczką to uważaj bo mogą Ciebie wsadzić za obraze prezydenta...
Tak na serio, o gustach się nie rozmawia ja mam Htb i jestem zadowolony bo nie mam rodziny a bagaż zawsze zmieszcze. Niestety czas na zaobrączkowanie więc musze sprzedać i kupić coś większego - napewno nie Htb - za mała!!!
No i tu powstaje dylemat czy sedan czy kombi (do pseudowana jeszcze nie dorosłem), czy przez to ktoś mnie wyśmieje? Raczej nie.
I powiem więcej zawsze podobały mi się sedanki (oprócz Logana - porażka motoryzacyjna)
Fabi niestety nie wybiorę ale w rodzinie skody raczej zostane.
Tak ogólnie to kolega robi duży skok technologiczny z malucha na fabkę, łojtajoj.

Pozdrawiam
P.S brunetki, blondynki ja wszystkie....


06.04.2007, 14:02

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Panowie wystarczy założyć szerokie oponki np.205 i obniżyć autko na zawiasach i już nie
wygląda wąskie i wysokie, a na drodze nie jeden będzie miał respekt przed takim sedankiem wiem to po sobie :banana:


06.04.2007, 17:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL