Teraz jest 27.04.2024, 08:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PISZ - 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
LUKI napisał(a):
"kros"- on wie wszystko o 1,2

Toś Luki poleciał po całości...
...przecież ja tylko leję benzynę i jadę.


13.08.2006, 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
LUKI napisał(a):
"kros"- on wie wszystko o 1,2

Toś Luki poleciał po całości...
...przecież ja tylko leję benzynę i jadę.


tylko :p


14.08.2006, 12:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Skoda Fabia Sedan
Witam wszystkich :)

Mam okazje przesiąść się z wysłużonego 10-cio letniego ,, maluszka 126p " na Skode Fabie Sedan z silnikiem benzynowym 1.2 - 64 konie.
W zasadzie to zależy mi na aucie rodzinnym , z w miare sporym bagażnikiem - może chcę sie wyleczyć z kompleksu małego fiata :D

i mam pytanie - czy ten silnik da rade , i nie chodzi mi tu o nadzwyczajne osiągi podczas jazdy bo mam świadomość mocy tego silnika , chodzi mi o to ile taki silnik może posłużyć przy rozsądnej jezdzie?
czy macie jakieś doświadczenia co do żywotności / niezawodności takiej jednostki?

z góry dzieki za odpowiedzi.


Ostatnio edytowano 30.03.2007, 23:19 przez netspeed, łącznie edytowano 1 raz



30.03.2007, 21:41

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
jak juz cos rodzinnego to moze jednak wersja kombi?? to bedzie auto nowe czy uzywane??

_________________
touran Obrazek


30.03.2007, 22:09
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ma być nówka z salonu , co do kombi to o gustach nie powinno się dyskutować ale zdecydowanie wolę sedana :)


30.03.2007, 22:38
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Witam nowego forumowicza.
Z racji Twojego niedługiego stażu przymknę oko na pewne "wykroczenia":

1. Proponuję przeczytać ogłoszenie na głównej stronie forum. Unikniemy bałaganu.

2. Skoro zdecydowałeś się na budę, to o silniku jest już sporo napisane na forum.

klik1
klik2
klik3
klik4
klik5

I pewnie jeszcze wiele innych. Wystarczy poszukać bo dublowaniu mówimy nie!

3. Nie ma powodu zakładać kolejnego wątku w tej samej sprawie dlatego zamykam temat.
Jeśli masz dalsze pytania w sprawie żywotności czy eksploatacji tego silnika to kontynuuj odpowiedni wątek. Nowy temat zakładaj kiedy nie znajdziesz niczego na forum. Bo jedna sprawa poruszana w 10 miejscach powoduje, że niczego nie można znaleźć

4.Widzę, że nie chciałeś dyskutować o nadwoziu tylko o silniku. Zatem wybrałeś zły dział. Powinno to być w dziale PB. Następnym razem tez proszę zwracać na to uwagę.

Mam nadzieję, że te proste zasady pozwolą na to, żeby na forum panował względny porządek, co ułatwi (również Tobie) w przyszłości wyszukanie potrzebnej informacji.

[ Dodano: 31-03-2007, 00:17 ]
Postawnowiłem temat pozostawić otwarty, ale wyłącznie do celów dyskusji o nadwoziu typu sedan, a nie o silnikach.


30.03.2007, 23:13
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Zawsze mnie ciekawiło co ludzi skłania do kupowania sedana. ???
Bo jesli chodzi o funkcjonalnośc to IMHO combi bije go na glowe i z punktu rodzinnego wybralbym combi. To ze fabie do urodziwych nienaleza to juz kazdy wie,ale co by nimowic to skodzie sedan sie poprstu nieudał. W sumie to wiekszośc sedanów jest brzydka bo to jest samochod robiony na sile

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


31.03.2007, 07:28
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
netspeed napisał(a):
ma być nówka z salonu



sedan to chyba najtansze rozwiazanie, ale nie najszczesliwsze.
mało praktyczny niby duzy bagaznik ale przecisniesz conajwyzej torbe podróżną,
klapa nie otwiera się i nie zamyka z łatwością, silowniki są gównianej jakości,
sedan to najmniej popularna wer nadwoziowa bo jakby nie bylo głosem wiekszosci mowie że to najbrzydsza bryła Fabii gdyby była szersza i niższa to może nie wyglądałaby jak wóz drabiniaasty.

najrozsądniejsze jest combi albo htb i okazyjnie z trumną na dachu

mając $ w ogóle nie brałbym sedana pod uwagę

1.2 64KM chociaz go nie trawie napewno da rade.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


31.03.2007, 07:31
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Przypieprzyliście sie do tego sedana.
To już było przerabiane. Ja mam i bardzo sobie chwalę. Na wakacje moge zabrać powiedzmy 4 ludzi i dużo wiecej bagażu niż w głupim HB.
A jeśli ktoś mi powie że nie da sie nim przwieźć pralki/telewizora/lodówki itp. to niech sie pierd.... w głowe i pomyśli jak czesto sie wozi takie rzeczy zwłaszcza że sklepy dostarczają takie towary pod sam dom.

Co do brzydoty tego nadwozia.
Moim zdaniem jest ładniejsze od combi, bo generalnie żadne karawany mi sie nie podobaja (choć akurat fabnia combi nalezy do tych ładniejszych). Bardziej też mi sie podoba od HB

Może mam wypaczony gust wiec tym bardziej sie ciesze że zrobiono nadwozie dla takich "popaprańców jak ja" którzy wybierają :censored: sedana i wogóle nie są prakyczni

Więc nie mówcie facetowi co ma wybrać skoro już sie napalił na sedan i z mojego doświadczenia wiem że ni będzie żałować (wózki dzieciece itp wchodzą bez problemu)


Co do silnika:
ludzie jeżdża na 64 KM i dają radę.
Ale pomyśl czy nie będzie cię stać na 1.4 75 KM lub 1.4 101 KM

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


31.03.2007, 09:00
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zawsze mozna 1.2 troszeczke wzmocnić np.do 76km(tak jak JA :)).
Ogolnie wole jednak sedana od kombi poniewaz jest taki nie przecietny i mało spotykany.POZDR


31.03.2007, 10:04

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wybór rodzaju nadwozia to kwestia indywidualna gustu !!!ktos woli kom a ktos htb a jeszcze ktos inny sedana tak samo ktoś woli blondynki a ktoś inny czarnulki = JEGO SPRAWA! :mrgreen:


31.03.2007, 10:26

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ok.Kros - dzięki za wyrozumiałość - zastosuje się do w/w wskazówek.

wolf napisał(a):
Zawsze mnie ciekawiło co ludzi skłania do kupowania sedana. ???


skłania to co innych do kupowania kombi.

co do wożenia bagazu o niestandardowym rozmiarze to mam przyczepkę samochodową.
jeśli ktoś kupuje kombi żeby wykożystać możliwości ładunkowe tego samochodu bo ma takie potrzeby to ok. - ale plz panowie - ja nie mam zamiaru kupować kombi żeby na codzień wozić powietrze

w samochodzie będzie jezdzić 1 , 2 może 3 osoby z podręcznym bagazem , [ siaty , zakupy , moze wozek dzieciecy i takie tam

co do wyglądu to bez urazy ale kombi to ,, kacza dupa " - ale tak jak pisałem wcześniej - o gustach się nie powinno dyskutiować bo jak ktos kupuje kombi to dlatego że własnie jemu sie podoba , czuje się z tym dobrze - a mnie nie musi.


ps:/

wole czarnulki :D


31.03.2007, 13:11

Dołączył(a): 15.04.2006, 20:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 267
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Przyłączam się do wypowiedzi Tomislava Ja osobiście mam Sedana z silnikiem 68 km i jestem bardzo zadowolony za równo z rodzaju nadwozia jak i silnika. Ludziska mają różne gusta co dla jednych jest piękne dla innych może być brzydkie.


31.03.2007, 14:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tez poczatkowo do sedana podchodzilem jak do jeza, ale wkrotce docenilem to ze jest spooro wiecej miejsca niz w htb na pakunki, ktore woze dosc czesto. Jednoczesnie nie czulbym sie chyba dobrze w kombi. Fakt, Fabia to nie jest wdzieczne auto by robic z niego sedana czy kombi, jest zwyczajnie male, ale wniosek moze byc tylko jeden: kupujmy to, co potrzebujemy.

Co ludzi sklania do kupna sedana? W wiekszosci drozszych samochodow sedan wyglada bardziej "prestizowo". Nawet Octavia choc jest bodajze notchbackiem, to spory kuferek ma.


31.03.2007, 17:19

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wolf napisał(a):
Zawsze mnie ciekawiło co ludzi skłania do kupowania sedana. ???
Bo jesli chodzi o funkcjonalnośc to IMHO combi bije go na glowe i z punktu rodzinnego wybralbym combi. To ze fabie do urodziwych nienaleza to juz kazdy wie,ale co by nimowic to skodzie sedan sie poprstu nieudał. W sumie to wiekszośc sedanów jest brzydka bo to jest samochod robiony na sile



A Passat czy A 4 też jest robiona na siłe


31.03.2007, 20:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL