Teraz jest 04.06.2024, 21:24



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
[F2] Informacje dotyczące silnika 1.2 TSI [CBZA ; CBZB] 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.09.2010, 14:05
Lokalizacja: Katowice
Posty: 57
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Samochód: Fabia II FL
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
serfer napisał(a):
qbuś to że klima jest manual od 45 tygodnia wiadomo od początku września...


No to w takim razie mnie jawnie w ch :cenzura: zrobili w salonie. Na szczęście mam w zamówieniu "klimatyzacja półautomatyczna". (zamawiałem dokładnie 1 października) Albo mi obniżą cenę albo odbiorę auto z zastrzeżeniem że jest niezgodne z zamówieniem. A jak sami nie obniżą ceny to wyciągnę od nich pieniądze inaczej i jeszcze mi zwrócą koszty + odsetki. W sądzie to jest 100% pewna wygrana. Nie mają najmniejszych szans.

Jeżeli ktoś ma podobny problem to chętnie pomogę.

Trzeba oduczyć ich robienia ludzi w ch :cenzura: bo i tak mają dużo klientów. To że skoda sobie tak wymyśliła jest bez znaczenia. Chodzi o chamskie i przedmiotowe podejście do klienta. Najśmieszniejsze jest to, że oni w tym nic złego nie widzą. To jest jakaś paranoja. To jest tak jakbym zamówił 100kg gruszek a oni nic nie mówiąc dostarczyli mi 100kg jabłek twierdząc że to nie ich wina i że w sumie to jest to samo. :nono:

_________________
Obrazek


20.11.2010, 08:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.04.2009, 20:16
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 685
Podziękował: 6
Pomógł: 20

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GDM - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
Widać niektórym epoki się pomyliły. To nie te czasy kiedy sprzedawca RZĄDZIŁ. Teraz klient jest Panem, a jak nie to pójdzie gdzie indziej.
Pozdro.

_________________
GrzegorzT


20.11.2010, 10:02
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.09.2010, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Posty: 367
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia TSI,Sportline
Rok prod.: 2010 listopad
Województwo: małopolskie
Post 
Dla mnie nie ma wielkiej różnicy między manualem a półautomatem,jednak wyraźnie przy zamówieniu(20 września)sprzedawca zaznaczył że od 45 tygodnia klima jest manual.Rozumiem Manual a Automat,ale półautomat to prawie manual no nie oszukujmy się...Może młody jestem,ale jakoś się zupełnie nie przejąłem tą informacją...


20.11.2010, 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Dla jednych jest różnica dla innych nie, wiem jedno miałem każda i najlepsza oczywiście automatyczna no, ale manualnej nie chciałbym pod jednym względem. Nie muszę się zajmować co chwilę, bo albo zimno wieje, a za chwilkę ciepło się robi no zależnie jak się poruszamy i jak wentylator chodzi oczywiście. Zresztą w samochodzie z manualna nie da się wyregulować temperatury w samochodzie zbytnio. Półautomatyczna już coś próbuje zmieniać w samochodzie i w miarę utrzymywać dana temperaturę.

To jest tylko moje zdanie i proszę nie brać do siebie. Jeżeli już nie dają półautomatycznej to dobra i manualna. Jak to mówię lepszy rydz niż nic. :)


20.11.2010, 15:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.09.2010, 14:05
Lokalizacja: Katowice
Posty: 57
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Samochód: Fabia II FL
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
s_n_a_k_e_ napisał(a):
...

To jest tylko moje zdanie i proszę nie brać do siebie. Jeżeli już nie dają półautomatycznej to dobra i manualna. Jak to mówię lepszy rydz niż nic. :)


No i takie właśnie podejście ludzi sprawia, że sprzedawcy aut traktują nas jak gówno. Nie można takiego chamstwa tolerować. Mam zamówienie i oczekuje towaru zgodnego z z umową.

A jakbyście zamówili np. auto na alufelgach a przyjechałoby na stalówkach bo od 45 tygodnia robią tylko na stalówkach to też byście powiedzieli "ok spoko nie ma sprawy nic się nie stało w sumie też są okrągłe." Albo zamawiasz auto czarne a przywiozą Ci granatowe. W sumie podobne - też ciemne więc ok. ABSURD !!!

To jest klasyczny przykład niezgodności towaru z umową (przynajmniej w moim przypadku). Jeśli ktoś ma na zamówieniu manualną to zmienia postać rzeczy.

Tu nie chodzi nawet o to czy jest jakaś kolosalna różnica między manualną klimą a półautomatyczną tylko o to, że tolerowanie tego typu zachowań sprzedawców sprawia, że jest jak jest. Nie dajmy robić z siebie idiotów i jeszcze im za to płacić.

_________________
Obrazek


20.11.2010, 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12711
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post 
qbuś napisał(a):
s_n_a_k_e_ napisał(a):
...

Tu nie chodzi nawet o to czy jest jakaś kolosalna różnica między manualną klimą a półautomatyczną tylko o to, że tolerowanie tego typu zachowań sprzedawców sprawia, że jest jak jest. Nie dajmy robić z siebie idiotów i jeszcze im za to płacić.


Popieram kolegę. Dokonując decyzji o zakupie opierasz się na specyfikacji auta z dnia podpisania umowy. Późniejsze problemy ze zmianą konfiguracji w fabryce niech rozwiązują sprzedawcy.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


20.11.2010, 18:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12.05.2010, 18:54
Lokalizacja: 3-miasto
Posty: 103
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: F2 HTB Comfort
Rok prod.: 2010
Województwo: pomorskie
Post 
serfer napisał(a):
Rozumiem Manual a Automat, ale półautomat to prawie manual no nie oszukujmy się...Może młody jestem,ale jakoś się zupełnie nie przejąłem tą informacją...


Akurat jest tak, że ten półautomat skodowski to całkiem co innego niż zwykły manual.
Climatic w funkcjonowaniu jest bardzo zbliżony do Climatronica (najważniejsza funkcja jest zachowana - utrzymuje stałą temperaturę).
Mało tego, niektórzy ludzie (sam się do nich zaliczam) wolą półautomat od pełnego automatu :) Może to trochę dziwne ale tak właśnie jest, bo w półautomacie można skierować sobie ręcznie strumień powietrza w sposób w pełni regulowany (np. zdecydowana większość na szybę ale troszkę na deskę). Proporcje podziału nadmuchu można płynnie regulować i osobiście bardzo często to wykorzystuję.
Podsumowując półautomat jest bardzo fajny, manul jest raczej kiepski. Nie dziwię się ludziom, że się ostro wkurzają, bo to lekkie przegięcie ze strony Skody.


Ostatnio edytowano 20.11.2010, 22:17 przez maczala1, łącznie edytowano 2 razy



20.11.2010, 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.09.2010, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Posty: 367
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia TSI,Sportline
Rok prod.: 2010 listopad
Województwo: małopolskie
Post 
Tak jak mówiłem mnie o tym wyraźnie informowano,a moje oburzenie na nic się zda,nie kupiłem fabii dla klimy a dla 1,2 tsi 105 :mrgreen:


20.11.2010, 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Dlatego za błędy sprzedawcy i jego podejście musi tracić salon i trzeba walczyć o swoje cały czas, bo jak się z nimi nie walczy to oleją człowieka. Ja z każdą błahostką jadę do salonu facet dobrze zna mnie i jak wjeżdżam na teren salonu to już wie że coś nie gra z samochodem.

Ładnie się pyta co się dzieje z samochodem i uprzejmość jego nie zna granic i zawsze mam możliwość wejście na serwis i oglądanie co się dzieje z moim autem. Zresztą za samochód nie dałem mało pieniążków, aby lekceważyć moje obawy.

Po to na gwarancja jest aby z niej korzystać. Tak powiedział mi sprzedawca w moim mieście i tego się trzymam :)

A ten błąd z klimą bym nie popuścił jak napisane na specyfikacji takiego samochodu oczekuje i koniec kropka:)


20.11.2010, 22:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2010, 20:06
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 442
Podziękował: 10
Pomógł: 20

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: PMV - 7b.AUT
Samochód: Fabia II FL Classic Htb.
Rok prod.: 2010
Województwo: wielkopolskie
Post 
serfer napisał(a):
Tak jak mówiłem mnie o tym wyraźnie informowano,a moje oburzenie na nic się zda,nie kupiłem fabii dla klimy a dla 1,2 tsi 105 :mrgreen:


Ale gdyby się okazało, że za kwotę z zamówienia dostajesz TSI 85HP bo obecnie dla Fabii nie przewiduje się silnika 105, to byś pewnie z nimi sobie porozmawiał
:blowup: :tratata:

matifabia zapłacił za półautomat, tak jest w załączniku umowy :czytaj: (jest pieczątka sprzedawcy) i takie auto ma zamiar odebrać, jak będą mu chcieli wcisnąć to co przyszło, to, albo spory rabat a jak nie to ch.. im w :pupa: i widzimy się w sądzie :devil_fuck:

_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę!grzeczne dziewczynki rozpinają guziczek jak jest ciepło,niegrzeczne rozpinają żeby zrobiło się cieplej ;D


21.11.2010, 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.10.2010, 15:02
Posty: 137
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2010
Województwo: pomorskie
Post 
qbuś napisał(a):
serfer napisał(a):
qbuś to że klima jest manual od 45 tygodnia wiadomo od początku września...


No to w takim razie mnie jawnie w ch :cenzura: zrobili w salonie. Na szczęście mam w zamówieniu "klimatyzacja półautomatyczna". (zamawiałem dokładnie 1 października) Albo mi obniżą cenę albo odbiorę auto z zastrzeżeniem że jest niezgodne z zamówieniem. A jak sami nie obniżą ceny to wyciągnę od nich pieniądze inaczej i jeszcze mi zwrócą koszty + odsetki. W sądzie to jest 100% pewna wygrana. Nie mają najmniejszych szans.

Jeżeli ktoś ma podobny problem to chętnie pomogę.

Trzeba oduczyć ich robienia ludzi w ch :cenzura: bo i tak mają dużo klientów. To że skoda sobie tak wymyśliła jest bez znaczenia. Chodzi o chamskie i przedmiotowe podejście do klienta. Najśmieszniejsze jest to, że oni w tym nic złego nie widzą. To jest jakaś paranoja. To jest tak jakbym zamówił 100kg gruszek a oni nic nie mówiąc dostarczyli mi 100kg jabłek twierdząc że to nie ich wina i że w sumie to jest to samo. :nono:


Wiekszosc z nas ma pewnie podobny problem, ja i tak bede walczyl z moim sprzedawca. Daj znac, jak u Ciebie wyszlo...


21.11.2010, 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.09.2010, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Posty: 367
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia TSI,Sportline
Rok prod.: 2010 listopad
Województwo: małopolskie
Post 
Sprzedawcy tylko się ucieszą jak odpuścicie,mają niedostatek aut na stock'u.Moim zdaniem nic się nie ugra w tej sprawie.O kolejnym 1000zł rabatu można zapomnieć,zresztą sami zobaczycie.
Ja kupując auto nie patrzyłem tylko na to co mówi jakiś tam sprzedawca w skodzie,ale przewertowałem wszelkie cenniki i inne dokumenty związane z moim modelem.
Zdecydowałem się świadomie na manual,jesli macie Climatic w umowie(a nie jak qbuś półautomat climatic) to o wszelkich gratisach można zapomnieć.Zresztą i w twoim przypadku qbuś moim zdaniem o dużych gratisach możesz zapomnieć.Zapewne usłyszysz przepraszam od kierownika,i darmowy pokrowiec na kierownicę MAKS :devil:


22.11.2010, 00:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.11.2010, 13:48
Lokalizacja: RMI
Posty: 37
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia II FL Style+Joy+inne takie
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
rowniez uwazam ze skoda tnac koszty idzie za daleko
ale nie o tym chcialem
popatrzylem sobie na moje zamowinienie i hmm jakos nie widze tam nic odnosnie ze klima ma byc taka czy siaka jest pakiet JOY i kropka
gdzie to niby jest napisane ze jest klima manual albo climatic ?


22.11.2010, 09:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 12.05.2010, 18:54
Lokalizacja: 3-miasto
Posty: 103
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: F2 HTB Comfort
Rok prod.: 2010
Województwo: pomorskie
Post 
Pakiet JOY zawiera w sobie klimatyzację Climatic (tak było wcześniej i tak jest również obecnie). Haczyk jest taki, że Skoda zmieniła specyfikację i wcześniej Climatic oznaczał klimę półautomatyczną, a obecnie oznacza manualną - taka niewiele znacząca zmianka :)
Obecnie nie ma już klimy półautomatycznej (jest tylko Climatic-manual albo Climatronic-automat).
Moim zdaniem szansę na uzyskanie rabatu mają tylko ci, którzy na swoim zamówieniu mają wyszczególnioną pozycję "Climatic - klimatyzacja półautomatyczna" lub "klimatyzcacja półautomatyczna" (np. gdy zamawiali klimę jako oddzielne wyposażenie dodatkowe).


22.11.2010, 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.11.2010, 13:48
Lokalizacja: RMI
Posty: 37
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia II FL Style+Joy+inne takie
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
maczala1 a no widzisz wiec jak ktos zamawial pakiecik JOY to sobie moze
kilo cukru kupic wysypac cukier nadmuchac torbe i sobie z niej strzelic


22.11.2010, 10:38
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: bonifacy i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL