Teraz jest 23.06.2024, 19:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna strona
Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PISZ - 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 07.11.2013, 12:19
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: fiat brava
Rok prod.: 2001
Województwo: łódzkie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Dzieki za rady :) ,tez mysle ze 1.4 lub 2.0 bylby dla mnie najodpowiedniejszy,zwlaszcza ze 2,3 razy do roku pokonuje trase 1800 km,dlatego wlasnie mysle o ekonomicznym i wygodnym autku,myslalem ze poprzednie renault w kombi take bedzie ale okazalo sie porazką :? jeszcze sie waham pomiedzy fabia a octawia ale chyba sprobuje fabie..


08.11.2013, 00:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Witam wszystkich

1. czy to prawda że samochody z silnikami TSI mają droższe autocasco (pzu), jeżeli tak , czy jest to znacząca dopłata np. +30%
2. jestem po lekturze postów odnośnie wyboru silnika, myślę tak, auto będzie serwisowane w aso, asistance na 2 lata może i nawet cztery lub sześć
Za cały okres eksploatacji zrobie nim ok 120 000km, do tego przebiegu raczej nie ma szans się coś posypać ? (turbina)
Auto raczej będzie używane w cyklu mieszanym (małe miasteczko)
1.2 tsi 85 km, zbiera się z niższych obrotów niż 1.4 86km, co za tym idzie fajniej przyspiesza,
Stąd kolejne pytanie, który z silników w fabi ma zbliżoną charakterystykę do vw 1.6 16v 105km np. z golfa (ten mi odpowiadał)
Dysponuje ktoś porównaniem prędkości na poszczególnych biegach dla silników 1.4 16v, 1.2 tsi 85km i 1.2 105km
CZy ten 1.2 tsi 85km j, czy jest bardzo delikatny, czy łatwo go zarżnąć ,

za wszelkie info Dzięki, chcę rozwiać ostatnie wątpliwości, po weekendzie jade zamawiać


08.11.2013, 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
auto raczej nie będzie jeździło z maksymalną prędkością, zależy mi bardziej na przyspieszeniach


08.11.2013, 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
digen napisał(a):
Stąd kolejne pytanie, który z silników w fabi ma zbliżoną charakterystykę do vw 1.6 16v 105km np. z golfa (ten mi odpowiadał)

Żaden z obecnych, ale tym 1.2 tsi pojeździsz lepiej.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


08.11.2013, 15:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
nawet ten 1.2 tsi 85km jest lepszy od starego vw 16. 16v 105km?


08.11.2013, 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
 Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
digen

odp. 1. W przypadku TSI ważna jest wartość auta katalogowa i w porównaniu do samochodów z tego samego rocznika ale innymi silnikami (np. 1.6) może być dopłata, podejrzewam że są to sumy symboliczne - wszystko zależy co z czym porównujesz. Jednak AC nie jest obowiązkowe, w przypadku OC w lepszej pozycji jest 1.2 TSI od 1.6 16V VW (mniejsza pojemność = mniejsze opłaty).

odp. 2. Ciekawe założenie przyjąłeś odnośnie eksploatacji, przy założeniu że użytkujesz auto 6 lat czyli 120 tyś km (20 tyś km/ rok) ale tutaj należy wziąć pod uwagę również codzienną eksploatację, jeśli zamierzasz codziennie od postoju do miejsca docelowego pokonywać małe odcinki typu do 10 km, to silnik 1.2 TSI nie jest dla Ciebie. Osobną kwestią jest co niektórzy narzekają, że silnik długo się nagrzewa a dwa długo trzeba czekać na ciepłe powietrze z nawiewu (ja tego nie odczuwam) należy również wspomnieć o spalaniu (które bardzo uzależnione jest od tego jak mocno wciskasz gaz, a w tym silniku naprawdę nie wiele trzeba aby odjechać). Wtedy pozostaje 1.4 86 KM, można go nawet w dobrych pieniądzach zagazować - zero problemu, fabryczny instalacja montowana u dilerów jest za droga. Również użytkowanie - jeśli ma być bezproblemowego i bezawaryjne - musi wymagać kilku podstawowych nawyków, po jeździe turbo schładzamy, nie gasimy od razu silnika etc. Zdarzały się przypadki że po 40 tyś km komuś turbo siadło a nawet cały silnik, lecz główny problem dotyczy rozrządu (VAG nie poradził sobie z tym, dlatego silniki montowane w Golfie VII 1.2 TSI to zupełnie inna konstrukcja, która nie doczeka się miejsca pod maską Fabii). Ponadto dodatkowa fabryczna gwarancja wymaga od Ciebie regularne serwisowanie auta w ASO to raz, usługi we wcześniej wymienionych warsztatach należy ocenić jakie drogie (jakość taka sobie, nie współmierna z ceną) a trzy gwarancja posiada wyłączenia - mówię o Pakiet serwisowy ŠKODA Life Plus do 120 000 km. Nie mówię tutaj o "usługach serwisowych" sponsorowanych / finansowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe - tego nie trzeba brać i nie warto nawet.

TSI jeździ dołem kolego bo to silnik 8V i do tego posiada turbinę która to wszystko dodatkowo kumuluje, natomiast 16V to silnik wysoko obrotowych, gdybyś chciał porównać do 1.6 8V 102 KM z Octavia to wtedy można byłoby się zastanowić.

Nie należy również porównywać 1.2 TSI 85 KM z silnikiem 1.4 86 KM, ponieważ to drugie do tego pierwsze w ogóle nie jedzie. TSI jest silnikiem dynamicznym, a zwłaszcza jak posiadasz wersję 105 KM (różnica pomiędzy nimi to soft i układzie hamulcowym). Auto z silnikiem 105 KM na drodze zachowuje się jak piórko, jest dynamicznie i zrywne :)

Jeśli decydujesz się na TSI koniecznie bierz element wyposażenia nazwany MAXI-DOT.


08.11.2013, 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
tak się wypytuje o te silniki, boję się trochę że ten 1.4 może być mułowaty
moim punktem odniesienia jest 1.6 z golfa 4 105 lub 106 koni (dla mnie wystarczająco) elastyczność, przełożenia skrzyni biegów ok
Ten silnik 1.4 jest na pewno jest nowszą konstrukcją od 1.6 z golfa 4, z kolei fabka chyba jest nieco lżejsza, być może w przypadku 1.4 różnice nie będą aż tak odczuwalne

osobną kwestią która mnie nurtuje , jest opcjonalny np. w elegance asystent ruszania pod górę, nawet nie podejrzewam starego golfa żeby posiadał takie wyposażenie,
a praktycznie nie używam ręcznego , no chyba że faktyczne jest już stromo, posiada ktoś w fabce taki bajer - warto?


08.11.2013, 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Bo on jest mułowaty, ale radzi sobie nieźle z Fabią. Jechałem takim autem (nawet z Roomster, muszę pochwalić ile tam jest miejsca, masakra), może nie ma tak zaj*bistej dynamiki jak 105 TSI, ale do spokojne normalnej jazdy wystarczy. Osobną kwestią jest fakt, że silnik nie ma jakiś wad, to sprawdzona konstrukcja która ma dobre plusy w porównaniu do 1.2 HTP. Silnik lubi gaz, o czym świadczy że można zamontować fabrycznie - co nie jest takie "oczywiste" w przypadku innych konstrukcji. Nie wiem czy interesujesz się innymi autami, ale Ja bym Ci polecał jeszcze Opel Corsa D z silnikiem 1.4 16V 100 KM ewentualnie 1.4T 120 KM (to turbo starej szkoły, zamontujesz tam gaz, nie ma łańcucha).

Jeśli nie jesteś zdecydowany to nie widzę powodu dla którego nie mógłbyś poświęcić/ wydać około 100 czy 200 zł i wypożyczyć Fabie z interesującym Cię silnikiem na parę dni i samemu wyrobić sobie zdanie. Taką usługę widziałem w Skoda Tychy, na ścianie były ceny i modele wraz z silnikiem, szczegółów nie pamiętam ewentualnie skorzystać z wypożyczalni auto. Zapewne na jeździe testowej są same TSI ewentualnie 1.2 HTP (serio spotkałem się ale nie jechałem).

Jeśli jesteś odważny i masz cierpliwość to - prawda hardkor - zamów sobie Fabie z silnikiem 1.6 16V 105 KM u Naszych wschodnich sąsiadów, najbliższy salon jest na północy kraju i o dziwo wszystko jest na terenie PL, tylko wymaga trochę więcej czekania. Auto nie będzie pochodziło z Czech tylko z fabryki Kaluga (Rosja)

W/w bajer mają auta z DSG na wyposażeniu seryjnym ich spytaj. Do manuala jak naprawdę nie umiesz operować to weź.


08.11.2013, 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Mam nadzieje że mnie tu zaraz ktoś nie wyrzuci z forum bo zaśmiecam i zbaczam z tematu, ale zaryzykuje

Jasne że mam wątpliwości, w kręgu zainteresowań była jeszcze yariska III chyba 1.3 ( z tego co tam oglądałem - dla mnie nieczytelny konfigurator/ ok 53tyś- ta fersja która by mnie interesowała)
opel, też był w kręgu zainteresowań (też już lata na rynku), oglądałem fieste; jeździłem fabią 1.2 http 68 - od znajomego,
Na razie faworytem jest fabia 1.4, znajomemu przez 2 lata się nic nie posypało (ale on jeździ bardzo delikatnie)


08.11.2013, 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Yaris III dla mnie : nie podobało Mi się wnętrze wersji na którą mnie stać, ogólnie ceny z kosmosu, pedał sprzęgła baaardzo krótki skok.
Opel - w zasadzie przegrał z ceną ze Skodą, ale z perspektywy czasu gdyby jakieś problemy wyszły z TSI to wygrał Opel a Ja popełniłem duży błąd.
Faworytem była zarówno Astra III Classic z bardzo bogatym wyposażeniem i silnikiem 1.6 16V albo najmocniejsza Corsa D.
Fiesta - deska i ogólna opinia o korozji.
Chevrolet - zbyt miękkie zawieszenie
KIA Rio - silnik, zawieszenie słabe, do tego nie ma aż tak dużo wpół zamiennych części w jednej rodzinie (mam na myśli VAG).

Z tego co czytałem najmniej do 3 lat w klasie B traci Seat Ibiza (-37%), KIA Rio (-37%), Fiesta (-39%) , do 6 lat najmniej traci Jazz (-53%), Mazda 2 (-58%), Punto/ Fiesta/ Getz/ Rio (-62%).

A najwięcej traci do 3 lat 207 (-52%), Punto Evo (-51%), C3 (-50%), do 6 lat C3 (-72%), Logan I (-68%), Aveo I (-67%)


08.11.2013, 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Z tych wszystkich to ibiza pod względem designu mi się najbardziej podoba, reszta to to samo co polo i fabia; ale z tego co się orientowałem to seat w Polsce praktycznie nie istnieje
Na śląsku są chyba 3 salony
Koreańce i francuzy odrzuciłem, chociaż nowe clio nawet fajne - ale mam strach że mi się zacznie psuć - jest taki stereotyp o francuzach,
w fieście - być może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia do wnętrza ( zupełnie inny niż w fabi)
z kolei jak patrze na nauki jazdy yaris III nauki jazdy to mówię sobie : co ty w nich widzisz, w salonie wypucowane elegancki jakoś mi się podobają
Fabka cenowo fajnie wychodzi, nie jest taka zła
Tak jak pytam, na innych forach , to nawet ludzie którzy nigdy nie przechodzili koło skody, mówią kup se colta, aveo i inne szkarady


08.11.2013, 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
oczywiście cena ibizy jest sporo wyższa niestety


Niżej podpisany użytkownik dziękuje digen za ten post:
pablo
08.11.2013, 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
W klasie B jest największa konkurencja, gdybym miał kupować Hatcha klasy B (a Skodę kupiłem właściwie wyłącznie za to, że ma 500l bagażnika w kombi) za w miarę rozsądną cenę to kupiłbym Micrę 99KM. Niestety wszystkie auta godne uwagi są droższe - mam tu na myśli świetnie jeżdżącą Fiestę, dobrze wykonane Polo czy jeszcze lepiej wykonane A1. Yaris odpada, bo ma zegary na środku czego nie trawię. Koreańczyków odpuszczam od razu ze względu na małą konfigurowalność oferty. Godna uwagi jest też Mazda 2 (w całości japońska), ale jest za droga i cierpi na przypadłość koreańczyków. Jeśli już francuz to raczej Clio z tce.

Zaznaczam, że nie mają dla mnie żadnego znaczenia względy stylistyczne, liczy się jedynie relacja jakości do ceny i walory użytkowe.

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


08.11.2013, 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.11.2013, 13:39
Posty: 43
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
yariska III zegary ma normalnie, nie tak jak II, w moim odczuciu w środku elegancko jak w polo


08.11.2013, 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
vesatis napisał(a):
Yaris odpada, bo ma zegary na środku czego nie trawię.


A trzeźwy byłeś jak tego yarisa oglądałeś?
Obrazek

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


08.11.2013, 21:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL