Teraz jest 02.07.2024, 14:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna strona
Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PISZ - 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4717
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
koledzy , to co w z tymi autami robicie skoro takie małe przebiegi macie ? do kościoła jeździcie co niedziele tylko ?

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


18.10.2012, 20:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.09.2012, 18:57
Lokalizacja: Łódź
Posty: 655
Podziękował: 35
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Seat Altea 1.6 102KM
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem PB - pytania przed zakupem - PIS
Gdybym miał swoją od nowości, to też bym miał nie więcej niż 7, 8 tys rocznie i nie jeżdze tylko "do kościoła w niedziele" :P Pewnie, że się da i to bez szkody dla silnika.

_________________
JEST Seat Altea - Refference 1.6 102KM 2009r. LPG
BYŁO Szczęśliwa Siódemka - Fabia I Comfort HB 1.4 MPI 60KM 2000r. LPG


19.10.2012, 06:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Witam
Byłem jak zwyczaj nakazuje w powitalni i teraz wylewam się wam z pytaniami ..
czytałem już forum ( pare tematów) także nie będzie pytań czy czerwony kolor jest szybszy od czystego białego itd.. :mrgreen:
:mrgreen:
Szukam małej osobówki 5D , nowej z gwarancją i zakładam ,że nie awaryjnej biorę pod uwagę Fabiie i Grande punto
moje założenia były co do silnika ,że ma być 1,4 8 zaworowy Fiat i Skoda 1.4 16v mają te silnik dopracowane do perfekcji ??? ...nooo są to bardzo dopracowane konstrukcje ... Skupmy się na Fabii
Byłem w salunie na Połczyńskiej w POL-Mocie , po wcześniejszym telefonie , samochód na testy czekał. :bravo:
Najpierw z handlowcem rozmowa
Poprosiłem o wycenę wersji Ambition z dodatków to pakiet Optimum , metalic kolor, koło dojazdowe, i jakies tam dywaniki talon na balon.. :mrgreen: . cena bez targów z mojej strony wyszła 41 koła po chwili kalkulacji ewentualnych dodatków stanęło na 40 tysiach ...
No i tu mały szok .. (Cena jest identyczna jak Grande Punto z podobnym wyposażeniem ...)
Dobra miło się rozmawiało, handlowiec na jego nieszczęście ,,młody stażem w handlu" ja mam ponad 12 letnie :mrgreen: także zakończyliśmy rozmowę z ceną jako taką ,, do dyskusji" . Czas na testy auta.. Wsiadłem do Roomstera ( czy jak się to pisze , bez urazy) silnik 1.4 16V zaworków .. nie mieli fabii z tym silnikiem , oki mi to nie przeszkadza ..
Samochód prowadzi się super , wszystko oki , co nowe to nowe. wpadamy na trasę celem grzecznego sprawdzenia spalanie i silnika
Spalanie wychodziło w mieszanej w granicach 7,2 , było świeżo tankowane i przelotu miał 50 km. po resecie kompa( wcześniej jeden klient testował) pomijam spalanie bo trudno coś powiedzieć .. silnik ..........karwa .... ale fakt 16zaworów to lubi obroty niema co szukać poniżej 4 tysi obrotów przyśpieszania ,,na 5 biegu słabo przyśpieszał...tak od 90 w górę ...
Nie krytykuję i nie piszę ,że beeeee to tylko moje organoleptyczne spostrzeżenia..
No i problem mam bo fakt przydało by się coś więcej pod nogą , samochód będe używał do pracy i raczej nie do kręcenia się po mieście ( no może w 30%). Lubię wiedzieć ,że mogę samochodem ,,płynnie" rozpędzić się do np 140 .. i taka prędkość przelotowa nie będzie kłopotliwa ( czyt, hałas , wielkie spalanie, ) zakładam ,że czasem wypad do wawy też będzie fabią z całą rodziną , ale do wyjazdów wczasowych itp.. mam xc70 .
Dobra bo pisze od d..y strony ..
Pytanie - wersja znana cena 40 tysi ... do hmm targów , zastanawiam się czy 1.2TSI będzie lepszą opcją ?
Nie mam zamiaru stosować gazu tylko bena ..
Zastanawiam się czy uda mi się ,,wynegocjować" ewentualnie lekką dopłatę do wersji TSI , i czy ten silnik faktycznie mało pali i katalogowe spalanie i przyśpieszenie jest wart zainteresowania . pomijam fakt jakiś tam problemów technicznych i akcji serwisowych..
Podobno odbiór zamówionego samochodu dopiero styczeń ... trzeba czekać ...
i czy warto czekać , czytając słowa krytyczne co do ceny ....raczej wzrostu ceny kosztem wyposażenia..
Może macie ,,zaprzyjaźnionego dealera" z którym mógłbym po negocjować cenę lub wyposażenie....

Jeszcze mam pare pytań ale to potem
Zapraszam do rozmowy.. :P


25.11.2012, 00:07
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
1.2TSI 105koni to przy jezdzie 140km/h autostrada spalanie 9-10l...
Na pewno rozpedzaniem sie do 160 nie powinienies sie zawiesc, robi to calkiem zwawo jak na taki maly motorek.

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


25.11.2012, 01:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Czyli jak dla mnie do akceptacji , patrząc moc, pojemność silnika .Zakłdam ,że z predkością do 120 bedzie to w granicach 7 max 8
Co prawda mam w rodzinie od 15 lat carine 1.6 16v 115km. japoniec i spalanie ma na podobnym poziomie , ale to silniki były projektowane przez mechaników wtedy a nie przez księgowych jak teraz.

Zastanawiam się czy jest sens zakupu 105 koni czy też lepiej jednak zainteresować się wersją silnika 85koni TSI
Bo głośno myślę ,że może źle myślałem chcąc zakupić 1.4 16V dołożyć 1 tysiaka i prawdopodobnie mieć lepszy silnik..
co wy na to


25.11.2012, 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
1,4 85KM jest tańszy ale ma moment obrotowy 132Nm dostępne przy 3800obr/min i tyle go trzeba kręcić ... 100 osiąga w 12,5sekundy
1,2tsi 85 km ma moment obrotowy 160Nm w zakresie 1500-3500obr/min i do 100 rozpędza się w 11,7sekundy
powyższe wersje silnikowe maja ten sam układ hamulcowy...



1,2TSI 105KM ma moment 175Nm dostępny w zakresie 1500-4100obr/min a 100 osiąga w 10,1 sekundy - dodatkowo ma układ hamulcowy wzmocniony- większe tarcze z przodu oraz tarcze z tyłu zamiast bębnów- 2 powyższe wersje tego nie mają

co do wad Tsi to były 3 -1 terkotające przewody paliwowe - już sobie z tym poradzili
-2 problemy z napinaczem łańcuszka rozrzadu- od czerwca 2011 montują poprawioną wersję.
-3 podkładka pod turbo- też problem rozwiązany...

ja jakbym miał wybierać to pomiędzy 1,4 85KM a 1,2Tsi 105KM warto rozważyć dopłatę...
co do spalania to przy normalnej jeździe nie powinno przekroczyć 6,5l/100
mój styl jazdy to normalnie i oszczędnie 6l/100 przebieg spalania poniżej na sygnaturce motostat na dystansie 16000 km w różnych warunkach

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


25.11.2012, 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Dzięki za odpowidź
Czyli różnica 1000 do wersji TSI jest lepszym rozwiązaniem , wersja 105 koni to już 3 tysie , dużo i może nie .ale zakładam że wystarczy mi 85 koni( 1.4 16v tyle samo koni) a zwłaszcza wyższy momęt obrotowy , bo różnica prawie 30 Nm a to sporo i inaczej przyśpiesza silnik itd..
także nie patrząc na wyższe Nm i na niższą składkę oc hehehe raczej TSI ...
Turbo jest bardziej wymagające w obsłudze i trzaaaa pilnować wymian i stanu oleju i studzenia silnika , ale to znam z volviaka mojej żony bo też turbo..

co myślić na temat ceny ewentualnego zakupu ... macie poleconych dealerów?


25.11.2012, 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Dzięki za odpowidź
Czyli różnica 1000 do wersji TSI jest lepszym rozwiązaniem , wersja 105 koni to już 3 tysie , dużo i może nie .ale zakładam że wystarczy mi 85 koni( 1.4 16v tyle samo koni) a zwłaszcza wyższy momęt obrotowy , bo różnica prawie 30 Nm a to sporo i inaczej przyśpiesza silnik itd..
także nie patrząc na wyższe Nm i na niższą składkę oc hehehe raczej TSI ...
Turbo jest bardziej wymagające w obsłudze i trzaaaa pilnować wymian i stanu oleju i studzenia silnika , ale to znam z volviaka mojej żony bo też turbo..

co myślić na temat ceny ewentualnego zakupu ... macie poleconych dealerów?


25.11.2012, 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
problem ze studzeniem turbiny rozwiązany w TSI- jest oddzielna elektryczna pompa wody, która chłodzi turbinę po wyłączeniu silnika...

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


25.11.2012, 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
:bravo: no to pieknie , pomyslane


25.11.2012, 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12717
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
nowy011 napisał(a):
No i problem mam bo fakt przydało by się coś więcej pod nogą , samochód będe używał do pracy i raczej nie do kręcenia się po mieście ( no może w 30%). Lubię wiedzieć ,że mogę samochodem ,,płynnie" rozpędzić się do np 140 .. i taka prędkość przelotowa nie będzie kłopotliwa ( czyt, hałas , wielkie spalanie, ) zakładam ,że czasem wypad do wawy też będzie fabią z całą rodziną , ale do wyjazdów wczasowych itp.. mam xc70 .


Tego wymogu nie spełni żadna fabia poza DSG, bo 140 to już dużo na samochód 5-biegowy. W polo 1.2 tsi jest szósty bieg (co przekłada sie na ciszę i małe spalanie), to rozważ taka opcję. A plus dodatkowy polo to wygląd i jakość środka, a minus - wiadomo - cena.

W kwestii osiągów, to w kontekście twojego V8 nie ma o czym gadać - wszystkie małe auta będą żółwiowate (może fabia rs dałaby jakoś radę).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.11.2012, 16:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Dzięki ..
Czyli wszystkie tsi mają skrzynie 6 biegowe nawet ta wersja 85 koni ?
to już faktycznie duży plus ( Punto zaczyna już przegrywać w wyborze :mrgreen: )

co do Zj tam mam pod nogą 485Nm i faktycznie do 100 km/h idzie dobrze , tylko to jeep a nie sportowy samochód i jak zacznie bujać to ciężko w ,,czarne " trafić kołami ( czyt. asfalt) :hurra: ale to nie samochód do ścigania tylko do kiepskiego dojazdu do domu w zime i wiosnę , mieszkam w lesie 5 kilosów i czasem tu pług nie dojeżdża za szybko jak śnieg popada a i kałuże spore ( widziałem utopiną vectre :roll: :roll: ) także skoda będzie używana zależnie od pogody ..haha ale taka prawda..

Moje pytanie co do prędkości 140 zadałem głupio , mam potwierdzenie ,że 1.2 TSi przyśpiesza lepiej , mniej spali niż 9 litrów i też silnik jest spoko. dodatkowo skrzynia 6 biegów to ważne , gdyż wiecej trasa śmigam niż po mieście , to ze wersja 85 koni ma bębny z tyłu jakoś mnie nie drażni , i mam nadzieje ,że nie będe musiał ich maxymalnie wykorzystać i potem się zastanowić czy nie lepiej było mieć tarcze..

Co jeszcze jest na plus w tej wersji wyposażenia , co myślicie o cenie zakupu ...
Porównuje fabie do punciawki i punciawka wydaje się być wg katalogu ciut więkasza ...o pare centymetrów
Inaczej się w punciawce siedzi sporo miejsca nie wiem czy więcej jak w skodzie..
Bagażnik w fabie poprawiony chyba i jest sporo większy już wizualnie.
Tylnia kanapa to i tak dla dzieci także bez znaczenia , ( czasem teściowa :eh: )

Karwa no wszystko na plus Skody , gdyby jeszzcze nie fakt o którym nie pisałem ,że jak się zdecyduje to czekam 9 tygodni :shock:


25.11.2012, 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12717
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Czekaj, czekaj, przecież napisałem, że POLO 1.2 tsi (nie dodałem, że 105km, chyba w polo nie ma wersji 85km?) ma ten szósty bieg. W fabii nie ma w żadnej manualnej wersji.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.11.2012, 17:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
Cytuj:
to ze wersja 85 koni ma bębny z tyłu jakoś mnie nie drażni , i mam nadzieje ,że nie będe musiał ich maxymalnie wykorzystać i potem się zastanowić czy nie lepiej było mieć tarcze..

dużo słabiej hamuje fabia z bębnami bo ma mniejsze tarcze z przodu- mam dwie wersje silnikowe i na codzień jeżdżę 105KM fabią, od czasu do czasu jak wsiadam do tej słabszej to muszę brać poprawkę że trzeba dużo mocniej wcisnąć hamulec - mniej stabilne są i gorsze do wyczucia. (będziesz miał co modzić, dużo już czytałem że wymieniają bębny na tarcze ale i tak mają mniejsze tarcze z przodu... do wymiany trzeba tez dodać wymianę dźwigni ręcznego.
Na korzyść fabii z ESP przemawia elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego (przyhamowuje koło buksujące)- przydatne w zimie i w terenie- fiat tego nie ma.

aha w wersji tsi 105KM jest inna skrzynia biegów niż w 85KM

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


25.11.2012, 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.11.2012, 22:52
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: ZJ 5.9 V8
Rok prod.: 99
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zamiar kupna Fabii 5D w benie - za i przeciw..
weuek napisał(a):
Czekaj, czekaj, przecież napisałem, że POLO 1.2 tsi (nie dodałem, że 105km, chyba w polo nie ma wersji 85km?) ma ten szósty bieg. W fabii nie ma w żadnej manualnej wersji.


Oki oki mój błąd ,źle zrozumiałem ...

ESP w fiacie to 1000 zeta , ale fakt nie ma tam żadnej mechanicznej blokady czy czego kolwiek...
co do hamulców to wszystkie wersje maja abs , są plusy i minusy abs-u
muszę sprawdzić na fabi te hamulce , bo w fiacie to karwa przesadzili z heblami , przy pierwszym hamowaniu o mało nie wyleciałem przez szybe :hurra: bez kitu staje w miejscu.

Fajnie mieć dwie wersje fabii i porównanie na miejscu zakładam ,że będę brał to pod uwagę przy wyborze..

dobra co do wyposażenia w ambinente + pakiet za 49 zeta .to chyba takie minimum , jak myślicie


Ostatnio edytowano 25.11.2012, 18:40 przez nowy011, łącznie edytowano 1 raz



25.11.2012, 18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL