Teraz jest 03.05.2024, 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[INNE] Biopaliwo do Diesla. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.04.2008, 16:48
Lokalizacja: Koronowo
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2006
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Biopaliwo do Diesla.
Koledzy ostatnio zastanawiałem się na tankowaniu tańszego diesla do auta. Co sadzicie o biopaliwie. Może ktoś tankował? Jak tak to jakie wrażenia? proszę o odpowiedzi?

_________________
pasjonata Skody!!!


01.05.2008, 10:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
a ile na tym zaoszczedzisz ???

oferowano mi to na stacji, nie pamietam jakiej, ale jakos nie przemawia to do mnie.
sami producenci samochodow, np: toyota nie uznaja tego paliwa.

_________________
Obrazek


01.05.2008, 10:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2008, 16:48
Lokalizacja: Koronowo
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2006
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
I co na tym skończyły się wpisy? Może ktoś jednak dolał?

_________________
pasjonata Skody!!!


02.05.2008, 18:44
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Slaw_77,
myśle że przy naszych silnikach i spalaniach nie warto Ich jeszcze zamulać BIO-paliwami...
to tylko moja uwaga...

moc spada - a cena podobno nie powala, mi było by szkoda motoru... tak czy siak :eh:


04.05.2008, 18:58

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Ja kiedyś dolałem sobie w Austrii, przypadkowo około 30 kilku litrów zielonej ropy przez nieuwage. O czym zorientowałem siępo fakcie. W baku pewnei było z 10-15 litrów zwykłej ropy(polskiej). moc spadła o połowe po 10 kilometrach, prędkosć maksymalna wraz z przebiegiem do kraju malała... Myślałem ze silnik sie zaciera, lecz ktośna CB mówiłze mam dziwny smród za autem. Po małych oględzinach okazało sie ze jadewłaśnei na EKO paliwie. Dotankowałęm w Polsce po korek tej ropy jakiejś super ekstra power racing. Dojechałem do rzeszowa znowu zatankowałem super power mega racing. Wróciło wszystko do normy. Jużdrugi raz tak na 100% sie nie pomyle :P

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


05.05.2008, 21:19
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.03.2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Samochód: Rumcajs ;)
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: biopaliwo do Diesla!
Witam,
Jako ciekawostka, to Rudolf Diesel opatentował bodajże w 189? (1 lub 2) roku takie paliwo (roślinne), kombinował coś z silnikiem zasilaniem arachidowym - chyba Wystawa Światowa w Paryżu 1900.

A jeżeli to co jest sprzedawane np. w Czechach jako "bionafta" jest RME (Rapeseed Methyl Ester), to leniwie przewracając kartki instrukcji Rumcajsa znajduję na stronie 176 taki tekst:
"ten samochód nie jest przystosowany do uzywania ekologicznego oleju napędowego (RME), dlatego też tego paliwa nie należy tankować. Zatankowanie paliwa ekologicznego (RME) może doprowadzić do uszkodzenia silnika lub układu paliwowego."

Pozamiatane.

Zresztą sporo lat temu (okolice 2001 roku) mój "oswojony" Czech stanowczo odradzał korzystanie z eko-cieczy - oni już ją mieli, nie orientuję się czy to było czyste RME, czy też jakiś szuwaks - mieszanina.

IMHO używanie jakiejkolwiek nafty zamulającej silnik to jak gazowanie V6/8/dzylion :hysterical: , czyż nie dla przyjemności zażywa się takiego silnika?

Dodatek (22/05/2008)
- zajrzałem dzisiaj na naklejkę pod klapką wlewu paliwa (ciśnienie w kapciach wypadało skontrolować, a wartości jeszcze nie zapamiętane ;)) - i widzę: "BIONAFTA" przepięknie przekreślona w formie znaku zakazu. Tak więc bio nie dla każdego, sorki za OT. Wydaje mi się że ma to coś wspólnego z EU 4, chyba VAG dopuszcza stosowanie eko w autkach do EU3.

Gwoli wyjaśnienia - nie jestem przeciwnikiem tego typu wynalazków, tym bardziej że chyba wszyscy sąsiedzi na zachód i południe opanowali temat już dekadę temu i z tego co obserwuję, to zaczyna się lekkie wycofywanie rakiem z tej imprezy. Teraz czas na NAS ;)


pozdrawiam

_________________
AUDI, VIDE, SILE ;) z tym ostatnim to już ciężko.


Ostatnio edytowano 22.05.2008, 19:13 przez Arthur71, łącznie edytowano 1 raz



06.05.2008, 08:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.05.2008, 15:47
Lokalizacja: Puławy
Posty: 119
Podziękował: 62
Pomógł: 1

Silnik: CUTA-1.4 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 3 Combi
Rok prod.: 2016
Województwo: lubelskie
Post Paliwo Biodiesel
Tankowałem na stacji BLISKA Biodiesla dokładna nazwa BIOESTER czyli dolałem do tradycyjnego paliwa paliwo Bio.
Nie zauważyłem negatywnych objawów pracy silnika. Silnik pracuje prawidłowo, a w kieszeni zostaje troche pieniedzy na nastepne tankowanie.
Zaletą paliwa Bioester jest mniejsza zawartosc siarki, dobre właściwosci smarne, lepsze spalanie dzieki wyzszej zawartosci tlenu w stosunku do ON.
Jeżdżę Skodą Fabią z silnikiem 1,9SDI. W instrukcji obsługi pojazdu producent przewiduje pracę silnika na paliwie Biodiesel. :bravo:

_________________
Mariusz


18.05.2008, 14:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.06.2008, 08:24
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Województwo: śląskie
Post Re: Paliwo Biodiesel
Mariusz5 napisał(a):
Tankowałem na stacji BLISKA Biodiesla dokładna nazwa BIOESTER czyli dolałem do tradycyjnego paliwa paliwo Bio.
Nie zauważyłem negatywnych objawów pracy silnika. Silnik pracuje prawidłowo, a w kieszeni zostaje troche pieniedzy na nastepne tankowanie.
Zaletą paliwa Bioester jest mniejsza zawartosc siarki, dobre właściwosci smarne, lepsze spalanie dzieki wyzszej zawartosci tlenu w stosunku do ON.
Jeżdżę Skodą Fabią z silnikiem 1,9SDI. W instrukcji obsługi pojazdu producent przewiduje pracę silnika na paliwie Biodiesel. :bravo:

tez mam ten silnik 1.9sdi 2004 ,czy ktos jeszcze tankowa bio na bliskiej i nie bylo problemow?cena jest zachęcajaca


06.07.2009, 13:46
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
kiedys zatankowalem na BLISKIEJ BIOESTER i to byla masakra moc auta spadla bardzo odczuwalnie wzroslo zuzycie paliwa pozatym kumple pytali sie czy nie jezdze przypadkiem na oleju po frytkach :hysterical: - nigdy wiecej chocby nie wiem jaka byla roznica w cenie..............

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


06.07.2009, 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.04.2009, 06:03
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 76
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
Witam. Wprawdzie nie mam Diesla ale niedawno w TVN TURBO oglądałem program, w którym omawiano ten temat. Jak twierdzili eksperci BIO Diesel to SYF! Zwykły olej napędowy jest klarowny, a ten BIO jest bardzo mętny, pływają w nim najzyklejsze "fusy". Jest to paliwo produkowane tylko do celów politycznych - by rolnicy mieli dopłaty- gdyż z tą ekologią też nie jest tak do końca. Podobno przy spalaniu wydziela się mniej CO2 - nieprawda. Poziom CO2 jest zaniżany na papierze ponieważ biorą pod uwagę to CO2, które jest pochłaniane przez rośliny w czasie ich wzrostu i podstawiając do tylko IM znanych wzorów wychodzi TO co ma wyjść.
A zajęli się tą sprawą dlatego, że gość z Gliwic na stacji BLISKA przez przypadek nalał do jakiegoś nowego VOLVO właśnie to BIO paliwo i uszkodził silnik, naprawa ma kosztować 50 tyś. :czacha:
Można zaoszczędzić kilka złotych, na oleju roślinnym też jeżdżą, lecz jak wspomniał ktoś wyżej, wielu producentów zakazuje jazdy na tym paliwie.
Pozdrawiam

_________________
batey


06.07.2009, 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
batey napisał(a):
Witam. Wprawdzie nie mam Diesla ale niedawno w TVN TURBO oglądałem program, w którym omawiano ten temat. Jak twierdzili eksperci BIO Diesel to SYF! Zwykły olej napędowy jest klarowny, a ten BIO jest bardzo mętny, pływają w nim najzyklejsze "fusy". Jest to paliwo produkowane tylko do celów politycznych - by rolnicy mieli dopłaty- gdyż z tą ekologią też nie jest tak do końca. Podobno przy spalaniu wydziela się mniej CO2 - nieprawda. Poziom CO2 jest zaniżany na papierze ponieważ biorą pod uwagę to CO2, które jest pochłaniane przez rośliny w czasie ich wzrostu i podstawiając do tylko IM znanych wzorów wychodzi TO co ma wyjść.
A zajęli się tą sprawą dlatego, że gość z Gliwic na stacji BLISKA przez przypadek nalał do jakiegoś nowego VOLVO właśnie to BIO paliwo i uszkodził silnik, naprawa ma kosztować 50 tyś. :czacha:
Można zaoszczędzić kilka złotych, na oleju roślinnym też jeżdżą, lecz jak wspomniał ktoś wyżej, wielu producentów zakazuje jazdy na tym paliwie.
Pozdrawiam


Też to oglądałem. Jak zobaczyłem jak wygląda ten diesel BIO to tak jak bym widział herbate sypaną porządnie zamieszaną. No ale cóż, silnik w Volvo umarł po nastu kilometrach.

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


07.07.2009, 11:42
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Biopaliwa!!!Czas obalac mity!!!
Witam. :blowup: Jestem tu nowy jako ze w najblizszych dniach wymieniam moja corse B 1.7 diesel na Fabie 1.9 combi.Sorrry jak widze co niektorzy pisza o biopaliwie to mi sie az gotuje w srodku.Tym tematem interesowalem sie od dawna i wiem sporo,wiec pora walczyc z mitami i ciemnota na ten temat.Ja w swojej corsie testowalem juz rozne opcje w kazdym razie czystej ropy to ona nie widziala juz od ponad roku i jezdzi wysmienicie.Ok ale zacznijmy od poczatku obalanie mitu za mitem.
1.Mit pierwszy-biopaliwo spowodowalo ze moje auto jest mulaste.I tak i nie.Bioester ma silne wlasciwosci myjace-jest swietnym rozpuszczalnikiem.to powoduje ze po przestawieniu sie na bioester twoj uklad paliwowy zostanie dokladnie oczyszczony z nagarow ktore pozostawila ropa.Po okolo 1000 km zatka Ci sie filtr paliwa.Ale bez paniki,woz zapasowy przy sobie i wymien jak jak auto straci moc.zreszta filtr nie zablokuje ci sie nagle jest to proces odczuwalny na przestrzenie dziesiatek kilometrow wiec nie staniesz na srodku skrzyzowania.Po tej wymianie biopaliwo lej dalej i mozesz odczuc ale co najwyzej zwiekszona moc w swoim czysciutkim ukladzie paliwowym
2.Mit drugi-kolega ZSRR napisal."
ZSRR napisał(a):
batey napisał(a):
Zwykły olej napędowy jest klarowny, a ten BIO jest bardzo mętny, pływają w nim najzyklejsze "fusy".
.Oj koledze to chyba ktos ale namacil w glowie.Troche logiki.Czy wprowadzono by do handlu paliwo nie przefiltrowane?Czy filtrowanie to taki kosztowny i trudny technologicznie proces?Jak plywaja koledze"fusy"to niech kolega kupi sobie geste sitko za 2 zl i przecedzi i po sprawie a jesli nie to filtr paliwa te "fusy "odfiltruje.
3.Mit trzeci.Biopaliwo uszkodzi moj silnik.I tak i nie.Pewna niemiecka ciezarowka eksperymentalna przejechala ponad milion kilometrow nie zuzywajac ani litra ropy ,na czystym bioestrze.Da sie-prawda.Wszystko zalezy czy ten bioester spelnia normy dotyczace tego paliwa.Generalnie kazdy diesel moze jezdzic na bioestrze ale uwaga na czysty olej roslinnny-tu musisz wykonac konwersje silnika przez zalozenie odpowiedniej instalacji do podgrzewania oleju i specjalnych wtryskiwaczy gdyz olej ma 16 razy wieksza lepkosc niz ON a pompa wtryskowa tego nie lubi dlatego olej trzeba podgrzac bo przy temperaturze ok 90st C ma lepkosc podobna do ON ijest ok.Dobre instalacje produkuje np niemiecka firma Elsbett, takze do wszystkich diesli w Fabii.Jesli jestes uparty i nie dostosujesz silnika do czystego oleju roslinnego licz sie z zakoksowaniem koncowek wtryskiwaczy,gdyz olej roslinny jest za gesty i nie rozpyla sie na zimnym silniku jak ON co powoduje ze wtryskiwacze leja i na ich koncach niespalony olej sie zakoksuje pod wplywem temp.Pompa tez nie kazda sie nadaje do czystego OR najlepsze sa pompy Boscha,a nie daj boze Lukasa.lepiej sie tez spisuja silniki z nie bezposrednim wtryskiem paliwa.Moja Corsa spelnia obydwa warunki tak ze moglem mieszac OR z ON w proprcji 50:50 bez konwersji ale wyzsze proporcje OR wymagaly by konwersji nawet w tak tolerancyjnym silniku.Normalnie nie dolewaj wiecej niz 10-15 procent OR bo to nie spowoduje znacznej roznicy w gestosci paliwa i twoj silnik sobie z tym jakos poradzi.Podsumowujac na bioestrze moze jezdzic kazdy diesel, na oleju roslinnym nie kazdy i to tylko po konwersji.
To narazie tyle jesli jakies pytania prosze zadawac odpowiem.A jak czegos nie wiecie to nie piszcie bzdur.Kazda bestie mozna oswoic pod warunkiem ze sie ma wiedze na jej temat.Nie straszmy ludzi biodieslem bo to niesprawiedliwe.Dzieki


08.07.2009, 19:20

Dołączył(a): 17.06.2008, 08:24
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Województwo: śląskie
Post 
Może to żaden argument, ale dzwoniłem do 3 serwisów skody i wszyscy odradzają biopaliwo.


11.07.2009, 07:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.05.2009, 18:49
Lokalizacja: Oława
Posty: 159
Podziękował: 5
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia kombi COMFORT
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Paliwo Biodiesel
Mariusz5 napisał(a):
Tankowałem na stacji BLISKA Biodiesla dokładna nazwa BIOESTER czyli dolałem do tradycyjnego paliwa paliwo Bio.
Nie zauważyłem negatywnych objawów pracy silnika. Silnik pracuje prawidłowo, a w kieszeni zostaje troche pieniedzy na nastepne tankowanie....

... ewentualnie na naprawę silnika.


11.07.2009, 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
teknomaniac napisał(a):
Może to żaden argument, ale dzwoniłem do 3 serwisów skody i wszyscy odradzają biopaliwo.

A dla mnie to duży argument. Mimo wszystko i bez niego nie zalałbym auta tym paliwem.

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


11.07.2009, 10:45
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL