Teraz jest 07.07.2024, 15:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Zakup Fabi kombi 1,9 TDi z 2002 roku Za i Przeciw 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24.02.2007, 14:43
Lokalizacja: Poznań
Posty: 277
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia Clasic
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: wielkopolskie
Post Zakup Fabi kombi 1,9 TDi z 2002 roku Za i Przeciw
Witam
Mam pytanko Znajomy z pracy nosi sie z zamiaram kupna Fabi !.9 Tdi z ok 2002 roku moze byc troche młodszy.

Ostatnio wsiadł do mojej Fabi i mu sie spodobało.

Ja wymieniiłem mu mankamenty i zalety tylko z wersji bezynaowej
Jezeli chodzi o ON to nic nie mogłem mu powiedziec

PROSZE O JAKIES OPINIE NA TEMAT FABI KOMBI Z OK 2002 ROK

Jaki motor kupic
W jakiej wersji
Jakie minusy
Jakie plusy

ZA wszystkie opinie bede wdzieczny

Moze niedługo dołaczy po waszych wskazówkach dołaczy nowy klubowicz

_________________
Głosuj na FabiaClub.pl na najlepszy Fanklub 2010


18.07.2007, 22:39
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
wooky79 napisał(a):
Jaki motor kupic


1,9 TDi 101KM lub 130KM

wooky79 napisał(a):
W jakiej wersji


Elegance lub RS

wooky79 napisał(a):
Jakie minusy


Brak :crazy:

wooky79 napisał(a):
Jakie plusy


- same plusy...
-male spalanie
-dobra dynamika (banan na twarzy)
-podatnosc na tuning (180KM :devil: )

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.07.2007, 06:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
no jeśli chce
Cytuj:
Fabie kombi
to może najwyżej
wolf napisał(a):
1,9 TDi 101KM
oraz
wolf napisał(a):
Elegance


19.07.2007, 08:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
silnik w tym aucie raczej nieposiada zadnych minusów :) jazda autem z takim motorem to czysta przyjemnosc :) lekki chip i auto bedzie jezdzic naprawde niepzeicetnie i zrobi wrazenia na innych uczestnikach ruchu. :) do tego jakies dodatki sportowe i bedzie fajnie... bo wersja RS to z deczka sie ceni etc itp :)

pozdrawiam i polecam !


19.07.2007, 09:38

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
jedyny i sluszny wybor to kombiak TDI :hurra:

jezdze takim autkiem od ok 16.000 km i jak narazie jest super.
w pazdzierniku 2006 zakupilem wersje comfort (klima, abs, esp...) z grudnia 2003 z przebiegiem ok 137.000 i jak narazie sprawuje sie toto dobrze.

jest troche za wasko w srodku (poprzednio mialem astre I i bylo o niebo lepiej) i tyle wad w moim odczuciu

najwieksza zaleta jest TDI ktory duzo potrafi :-) i mozna spokojnie go podkrecic programem do 130KM

pozdrawiam

PS: nie bylo kombiakow RS'ek

_________________
Obrazek


19.07.2007, 12:22
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jeśli kolega jest niedbalski to minusem może być to że silnik TDi wymaga by się o niego dbało aby chodził długie lata, Jeśli kocha samochody tak jak klubowicze forum fabiaclub.pl :browar: to minusów brak a większośc problemów rozwiąże z naszą pomocą wystarczy :czytaj: forum :D


19.07.2007, 14:55

Dołączył(a): 24.02.2007, 14:43
Lokalizacja: Poznań
Posty: 277
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia Clasic
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
dzieki za opinie :worthy:

Wszystkie spostrzezenia przekaze znajomemu z pracy

Mam nadzieje ze zakupi Fabie :hurra:
Jezeli tak to powiadomie WAS o tym na forum

[ Dodano: 2007-07-19, 18:59 ]
Jezli ktos ma jascze jakies opinie to chetnie wysłucham i przekaze koledze

_________________
Głosuj na FabiaClub.pl na najlepszy Fanklub 2010


19.07.2007, 17:10
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Seraf napisał(a):
Jeśli kolega jest niedbalski to minusem może być to że silnik TDi wymaga by się o niego dbało aby chodził długie lata...


dbac nalezy o kazdy silnik, niezaleznie czy TDI czy nie.

a tutaj masz 10 przykazan, napewno sie przydadza:

10 przykazań dla Diesla - ver 1.2

1) nie będziesz jeździł na dziadowskim paliwie ze stacji hipermarketowych i nie bedziesz lał paliwa które nie wie co to liczba cetanowa. Lej za to wszystko co czyste, łącznie z opałem , by traktor twój pędził z pociągu zapałem.
Czystość paliwa czasem ważniejsza ku niechceniu niźli czteropaka zapas na tylnim siedzeniu.
2) przed zimą sprawdzisz stan akumulatora swej Niuni, świec żarowych, rozrusznika i alternatora, a kąt wtrysku u zegarmistrza nastroisz - wtedy rozruchów się zimnych nie boisz.
3) czcij turbine swą i szanuj albowiem po dłuższej jeździe studzić ją bedziesz a na zimnym silniku niech noga twa nie odważy się buta mocno wciskać. Ciskać zaś musisz ciepłego potwora, bo PSJ nie lubi twojego traktora.
Niemniej dobieraj żwawo buta wychylenie coby sprężarka dawała cisnienie, bo gdy prikazu tego nie zastosujesz kierownice w turbinie wnet zafastrygujesz.
4) pilnowac będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina twa potrzebuje go niezmiernie a wymiany oleju pilnowac będziesz bardziej niźli wierności kobiałki twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska niewielka niźli w dieslu twoim malutka usterka.
Olejem syntetycznym lej turbo-traktora ziomie ,bo minerałem poić go będziesz tylko na złomie.
5) zimą dodawać będziesz uszlachetniaczy do paliwa aby parafina obca twojemu zbiornikowi paliwa była. Zmiarznięta ropa zamarznąć może i wtedy nawet kopciuch ci nie pomoże.
Depresator ważnym ekwipunkiem w twoim bagażniku , inaczej zamiast kobiałki pchać będziesz auto bluźniąc niczym szewc,smyku.
6) dbaj o wtryski w Niuni albowiem zaprawdę odpalanie zimą łatwiejsze bedzie a chmura dymu za autobusem twym przejdzie w niepamięć. Wtryski w Niuni ważniejsze są czasem niźli za panną latanie z gołym kuta..m
7) dbać o szczelnosć przewodów IC będziesz inaczej dopadnie Cię ręka sprawiedliwego i kopcić fura twa będzie a konie w las pogonią.Momentu również Ci zabraknie gdy turbina w powietrze pompować zacznie.
8) filtr powietrza sprawdzać będziesz i wymieniać często, bo zaprawdę powiadam Ci powietrze nieczyste ograniczy tchnienie traktora twego i jego koni.
Filtr powietrza gdy jest porwany , wtedy twój silnik wnet będzie sfakany, nie lubi twój traktor syfu w dolocie, staraj się by świezy był zawsze w klekocie.
9) pilnować bedziesz wymian paska rozrządu niczym minotaur labiryntów Minosa. Przy wymianie zdobądź dobrego technika, dla którego nieobca traktorowa technika, bo gdy źle do kupy rozrząd Ci złoży to Cię twój traktor za to wybatoży. Stanie w środku lasu w z rysą w silniku a ty mord popełnisz na swoim "mechaniku".
10) nie dopuscisz do przegrzania silnika Niuni twej albowiem biada jemu i kieszeni twej.

Te przykazania wyryj na pamięć stary i młody, który z traktorem stanąłeś w zawody. Choć traktor konstrukcją nazbyt udaną która do czasu może być świechtaną, to pamiętaj kolego że traktor będzie twym przyjacielem , gdy będziesz o niego dbał więcej wiele ...
Kochaj zatem TDI`ka, TDCI`ka, JTD`eka,TD`eka i inne wynalazki, które klekoczą, pan Rudolf miał wszakże myśl złota, ze wyprodukował mostrum, które zbudowane z aluminium i stali wszystko co wlejesz zacnie przepali, lecz dbaj i chuchaj, smaruj i doglądaj
Powiesz wtedy że diesla nigdy nie zdradzisz, prędzej się od panny swojej wyprowadzisz.


pozdrawiam

_________________
Obrazek


19.07.2007, 20:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
tyle ze kombi 130 kuni to nie z fabryki :)

_________________
touran Obrazek


21.07.2007, 08:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.02.2007, 14:43
Lokalizacja: Poznań
Posty: 277
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia Clasic
Rok prod.: 2002/2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Witam
Znajomy kupił Mondeo Kombi 1,8 z 2001 roku
zamiast fabii :smutny:

_________________
Głosuj na FabiaClub.pl na najlepszy Fanklub 2010


24.11.2007, 23:11
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
wooky79 napisał(a):
Witam
Znajomy kupił Mondeo Kombi 1,8 z 2001 roku
zamiast fabii :smutny:



jak to mówią :

Cytuj:
fot gówno wort, a fiat jego brat



ja wyznaje zasade że jak trafi na egzemplarz bedzie mial banana a jak nie to będzie pluł w brode :mrgreen:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


25.11.2007, 13:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.05.2007, 21:03
Lokalizacja: W-wa Praga Pn/Pd
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Każdy będzie zadowolony z "kiepskiego" markowo samochodu, jeżeli ten nie będzie sie psuł tak samo jak każdy będzie nie zadowolony z "dobrego" markowo samochodu jeżeli ten będzie się psuł.

Jak to zostało napisane wyżej wszystko zależy od danego egzemplarza, nie od marki ani modelu.

_________________
1.9 SDI Turbo
Obrazek


25.11.2007, 18:28
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
tym bardziej, że dzisiaj w dobie unifikacji oraz cięcia kosztów nie ma już znaczenia czy kia czy toyota czy inny fiat.

na samym naszym forum widać fabki, które non-stop mają jakieś problemy i egzemplarze które tylko olej wymieniają.

sam miałem punto przez 6 lat (chyba) które jeździło tylko na wymiany oleju a jak wiecie że ja mało nie jeżdżę. moja żona seicento (tez coś koło 6 lat), też tylko okresowe wymiany. z drugiej strony znam przykłady corolli (synonim bezawaryjności) która 2 razy miała wymieniany silnik a check nadal świeci i auto więcej stoi na serwisie niż w garażu.
Więc te historie o tym jakie auto jest gówno warte to sobie można wsadzić głęboko w... między bajki.

Koniec OT.


25.11.2007, 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
pawel.s--Kros---całkowicie z waszymi opiniami się zgadzam liczy się ilość a nie jakość ,tylko moje dwa przykłady od znajomych ---3 miesięczna HONDA za 96 tyś oraz RENO ESPEX 2 LETNI widzą więcej kafelki w serwisie a powinny asfalt ,dodam że obydwa to dizle


25.11.2007, 23:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ford fordem - najczęściej opinie o tym, że ford g... wort wyrażają ludzie, którzy z reguły nie mieli styku z daną marką. Jak najbardziej zgadzam się kolegami, smochód samochodowi nie równy, zależy na co się trafi, a i tak powszechnie wiadomo, że samochody produkowane teraz ustępują znacznie jakością w stosunku do lat 90tych. Ekonomia i oszczędności dają o sobie znać. Jeździłem wcześniej Mondeo przez ponad 5 lat i powiem szczerze, że dużym szokiem było i jest dalej przesiąść się do Fabii. Ford miał swoje plusy i wbrew pozorom, było ich więcej, aniżeli minusów. Przede wszystkim wielkość auta w środku, komfort jazdy, super skrzynia biegów, znakomity silnik benzynowy 1,8 (jeszcze zetec), który był nie do zajechania, świetne prowadzenie, gdzie fabia nie może się w ogóle umywać, ale też nie powinno się tych samochodów w ogóle porównywać. Do wad forda na pewno należy korozja i z tego powodu pozbyłem się mojego poprzedniego auta. Natomiast szczytem szczytów dla mnie jest takie samo spalanie w Mondeo i w Fabii pomimo różnicy masy oraz pojemności silnika. To jest dla mnie zagwozdka.

Fabię kupiłem, ponieważ szukałem akurat auta w kombi, gdzie wejdzie mi wózek. Sprzedawał ją mój znajomy mechanik z rodziny, samochód jest bardzo zadbany i poza wymianą akumulatora, której musiałem dokonać w ub. tygodniu, nie trzeba do niej ręki przykładać. Ciężko jest kupić używany samochód, który jest naprawdę zadbany, stąd też dużo się nie zastanawiałem i zdecydowałem się na Fabiana. Zaczynam doceniać skodę za jej prostotę, być może w przyszłości będę mógł sobie pozwolić na Octavię z silnikiem 1,9 diesla, to tak, żeby nie było off topic. Pozdrawiam serdecznie.


27.11.2007, 10:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL