Teraz jest 30.04.2024, 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
[F1] Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Witam serdecznie. Mam wielką prośbę do użytkowników Fabii z silnikiem 1.9 sdi, którzy posiadają komputer pokładowy w swoich samochodach. Chciał bym żeby ktoś wykonał test i spisał jakie wskazania spalania chwilowego pokazuje Wam komputer pokładowy podczas następujących okoliczności:

- Jazda na biegu jałowym (na luzie) po w miarę równej drodze (nie pod górkę i nie z górki) z prędkościami: 100km/h, 80km/h, 60km/h, 40km/h, 20km/h i 10km/h
- Jazda na piątym biegu po w miarę równej drodze z prędkościami 70, 80, 90, 100, 110, 120km/h
- Jazda na czwartym biegu po w miarę równej drodze z prędkością 60km/h

Nie mam u siebie komputera pokładowego (lecz o nim marzę), a jestem zapalonym ecodriverem i jak będę miał w głowie te liczby, o które proszę, to mi wiele wiele ułatwi w różnych sytuacjach.

Z góry wielkie, wielkie dzięki!

Pozdrawiam, Kuba

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


07.09.2016, 23:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
a co ma prędkość do biegu jałowego? U mnie 0,4-0,5 l/h pokazuje na postoju na biegu jałowym, z klima 0,7.
Jeśli bawisz sie w ecodriving to nie jeździ sie na biegu jałowym tylko hamujesz silnikiem i masz wtedy 0,0. Pozostałych parametrów nie sprawdzałem podczas jazdy.


08.09.2016, 06:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.05.2014, 14:45
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 7

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Golf IV
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
5 bieg i wtedy spalisz najmniej


08.09.2016, 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
luckyboy napisał(a):
5 bieg i wtedy spalisz najmniej


Dzięki za świetną radę, ale zagłębiam się w zagadnienia eco-drivingu nieco bardziej dogłębnie. Stąd moje takie, a nie inne pytania w pierwszym poście wątku. Nie pytałem przecież "ej, chopy powieccie na kturym biegu spalem najmniej zópy?" :D


przemobiker napisał(a):
a co ma prędkość do biegu jałowego? U mnie 0,4-0,5 l/h pokazuje na postoju na biegu jałowym, z klima 0,7.
Jeśli bawisz sie w ecodriving to nie jeździ sie na biegu jałowym tylko hamujesz silnikiem i masz wtedy 0,0. Pozostałych parametrów nie sprawdzałem podczas jazdy.


No i tu się mylisz, bo to zależy od podejścia i od sytuacji, a sytuacji, przeróżnych jest ogrom. W wielu sytuacjach, np. takich jak jazda z górki po prostej gdy przed Tobą jest dalsza prosta bez przeszkód, jazda na biegu jałowym (na luzie) da o wiele niższe spalanie średnie na danym odcinku, niż jazda hamując biegiem i wytracając tym samym cenną prędkość (później trzeba wciskać gaz i zużyć znacznie więcej paliwa, by znów się rozpędzić/utrzymać prędkość (na luzie z górki rozpędzasz się siłą grawitacji, spalając ciągle 0.5 litra na godzinę, podczas gdy byś hamował biegiem to nie rozpędzał byś się, a później żeby się rozpędzić musiał byś wcisnąć gaz i spalić chwilowo o wiele więcej przez co średnie spalanie by wzrosło). Chodzi o szersze spojrzenie na ten temat z otwartym umysłem, a nie tylko pobieżne trzymanie się panujących mitów, to raz, a dwa to nie o tym jest ten wątek. Mam konkretne pytania i zależy mi na odpowiedziach. Będę mega wdzięczny jak ktoś podejdzie do tego bardziej badawczo i mi to rozpisze :) Nie jest to dużo roboty, wystarczy się przejechać z włączonym komputerkiem i spisać to co on pokazuje w danych sytuacjach... Proooszę :)

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


08.09.2016, 20:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Nawt Ci co robią 2l/ 100 km nie jeżdza tak jak Ty opisujesz, no ale okej. Jeśli już to przewidują czyli z górki delikatnie się rozpędzają po to by na wzniesienie dostać się siłą inercji. Nikt nie wrzuca luzu a później reszte dopakuje gazem... To nie jest jazda eko w żadnym wypadku. Odnośnie faktów. Nie ważne czy jedziesz 100, 70, 40, czy 150 i wrzucisz luz masz około 0,5l/h chyba, że masz cos nie tak z silnikiem to będzie i ponad 1l/h.
Także potwierdzam poraz kolejny. Prędkość przy tym nie ma żadnego znaczenia, bo komputer pokazuje to w jednostce czasu, a nie odległośći, bo na luzie nie przejedziesz 100 km żeby wyliczyć to co chcesz, bo komputer nie zna rzeźby terenu ani nie wie jakie opóźnienie wstawic do wzoru.
Mam troche naklepane tym autem km i zapewniam, że jak wrzucisz i zaczniesz hamować silnikiem na 5 biegu to opóźnienie jest marginalne w stosunku do jazdy na luzie a tu masz 0.0 a nie 0.5. Druga sprawa to jest ciezki silnik do jazdy eko. Bo jak bedziesz go pałował niewiadomo jak to moze spali 6. Ostra, dynamiczna jazda z zasadami eko w granicach 5. Jazda ultra dziadek ponoc ponizej 4 lubl blisko 4 ale nigdy nie udalo mi sie tego dokonac. Najoszczedniejszy jest 4 bieg i okolice 2 tys obrotow, ale wtedy masz 60km/h takze nie da sie tak jechac takich dystansow jak ja pokonuje, bo oszczednosc jest na poziomie 3 zł/100km a moje zdrowie by na tym podupadlo.
Nie znam osoby co by zrobila tym autem ponizej 4l/100 bo to już nie przypomna jazdy. Co innego spalanie chwilowe a co innego realna średnia. Dwa światy


09.09.2016, 08:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
przemobiker: słuchaj, serio uważasz że ten wątek jest o eco drivingu? ;) Pisząc te posty pomyślałeś sobie że autor wątku nie wie jak jeździć i prosi ludzi o pomoc w tym? Z czego tak wywnioskowałeś? Chcesz, to napisz na priv, to porozmawiamy sobie o tym jak Ty jeździsz eco i o tym jakie ja patenty stosuję i jakie wyniki spalania osiągam na długich trasach w 1.9sdi, ale naprawdę nie o tym jest ten wątek, więc proszę, nie rozmawiajmy tu nie na temat, ok?
A odnośnie tego co pokazuje komputer na biegu jałowym, to owszem podczas postoju pokazuje spalanie w litrach na godzinę, ale podczas jazdy, gdy wrzuci się luz, to natychmiast wylicza spalanie chwilowe na 100km. Pamiętam że przy 120km/h było to bodajże 0,2l/100km, bo kiedyś jechałem chwilę taką fabią z komputerem... Chciał bym poznać inne wartości pokazywane przez komputer przy różnych prędkościach na biegu jałowym i o tym między innymi jest ten temat, a nie o tym że chciał bym się dowiedzieć jak jechać eko ;)

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


09.09.2016, 08:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Jak jedziesz na luzie to auto zawsze pali tyle samo nie ważne czy masz 100 czy 20 km/h na liczniku. Wiedząc że auto pali 0,5 l/h możesz sobie wyliczyć spalanie bez jeżdżenia i komputerów. Jedziesz 100 km/h to spalanie masz 0,5 l/100, jedziesz 50 km/h to wyjdzie 1 l/100 km.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


12.09.2016, 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Gori: dzięki! O to mi chodziło. Jak widać prosta matematyka, a ja nie ogarnąłem :D No ale to tylko pierwsze z moich trzech pytań :) Pozostałe dwa, to:

- Jazda na piątym biegu po w miarę równej drodze z prędkościami 70, 80, 90, 100, 110, 120km/h
- Jazda na czwartym biegu po w miarę równej drodze z prędkością 60km/h

Czy ktoś był by tak miły i odczytał i spisał dla mnie to co pokazuje wtedy komp? :)

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


12.09.2016, 22:43
Zobacz profil WWW
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
qbanez, a jaki masz problem żeby dołożyć komputer pokładowy?

Wymień licznik i dołóż manetkę + kilka kabelków.

W Twojej przygranicznej okolicy masz pewnie sporo speców od wymieniania liczników.

Pomocny temat:
viewtopic.php?f=25&t=16964

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


12.09.2016, 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Koleś: szukałem, szukałem i się poddałem. Jestem w stanie nawet na drugi koniec polski jechać żeby mi to ktoś zrobił, ale nie potrafię takiego kogoś kto się tym zajmie znaleźć, a sam też kompletnie się na tym nie znam.... Polecisz kogoś?

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


12.09.2016, 23:25
Zobacz profil WWW
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
qbanez napisał(a):
Polecisz kogoś?


Tak. I na drugi koniec Polski nie musisz jechać tylko wystarczy na Śląsk.

Ja Ci zamontuję manetkę i kabelki a wymianę licznika możesz zrobić tu:
http://naprawalicznikow.pl/

Niedawno był tam znajomy ze swoją Octavią 1. Wymiana licznika kosztowała 150 zł i w tym miał również przekładkę tarcz (licznik był z anglika). Oczywiście dopasowane oba kluczyki i przebieg ustawiony jak w oryginalnym liczniku.

Przy okazji polecam dołożyć tempomat co też pomaga jechać eko. Moim TDI Jadąc na tempomacie na 5 biegu z prędkością 80/h mam 3,6l/100.

Obrazek

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


12.09.2016, 23:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2013, 08:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Prośba o odczytanie wskazań spalania chwilowego (SDI)
Koleś - Dzięki! W takim razie jak będę miał trochę czasu i kasy to się do Ciebie odezwę! Dzięki wielkie!! :)

_________________
Zapraszam na mojego fotobloga: http://qbanez.wordpress.com :)


27.09.2016, 08:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL