Teraz jest 27.04.2024, 14:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Czym różni się 1.9 SDI 64 KM od 68 KM ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2015, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 153
Podziękował: 5
Pomógł: 6

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Audi A3
Rok prod.: 6666
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czym różni się 1.9sdi 64km od 68km?
Cytuj:
Kupiłem bo po pierwsze miało być tanio w eksploatacji więc bezawaryjność i małe spalanie i tutaj jest ok. Osiągi... do wyprzedzania jest słabo. Dlatego chciałbym lekko go dłubnąć. Nie kupiłbym TDI w tych pieniądzach to kolejna kwestia bo kombi z TDI zaczynały się od 10 tysi. Ja dałem 6 więc cenowo przepaść.


W tej przepaści cenowej jest to czego brakuje - MOCY!
Szczerze ci podpowiem, odpuść jakiekolwiek przeróbki SDI. Nic ciekawego tam nie ugrasz, a wpompujesz niepotrzebnie kasę.

Jak szukasz mocy to poszedłbym w :
1. Dokładka zestawu z 1.9 TDI na pompie o mocy 110KM - małe doładowanie, także do twojego SDI w sam raz i jest to absolutny full co możesz ugrać z tego silnika.
2. Żeby wywoływało to jakiekolwiek WIEKSZY uśmiech, pozostaje zmiana motorowni na min. ASZ 130'tki, a najlepiej na ARL'a 150KM.
Przy czym w przypadku zmiany motorowni musisz się liczyć realnie z budżetem 4k PLN.

_________________
CHIP TUNING silników TDI


18.08.2015, 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.08.2015, 22:12
Lokalizacja: Nadarzyn
Posty: 98
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Volvo V70 2.5tdi AEL
Rok prod.: 1999
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czym różni się 1.9sdi 64km od 68km?
Black napisał(a):
Cytuj:
Kupiłem bo po pierwsze miało być tanio w eksploatacji więc bezawaryjność i małe spalanie i tutaj jest ok. Osiągi... do wyprzedzania jest słabo. Dlatego chciałbym lekko go dłubnąć. Nie kupiłbym TDI w tych pieniądzach to kolejna kwestia bo kombi z TDI zaczynały się od 10 tysi. Ja dałem 6 więc cenowo przepaść.


W tej przepaści cenowej jest to czego brakuje - MOCY!
Szczerze ci podpowiem, odpuść jakiekolwiek przeróbki SDI. Nic ciekawego tam nie ugrasz, a wpompujesz niepotrzebnie kasę.

Jak szukasz mocy to poszedłbym w :
1. Dokładka zestawu z 1.9 TDI na pompie o mocy 110KM - małe doładowanie, także do twojego SDI w sam raz i jest to absolutny full co możesz ugrać z tego silnika.
2. Żeby wywoływało to jakiekolwiek WIEKSZY uśmiech, pozostaje zmiana motorowni na min. ASZ 130'tki, a najlepiej na ARL'a 150KM.
Przy czym w przypadku zmiany motorowni musisz się liczyć realnie z budżetem 4k PLN.


Jak bym chciał osiągów tylko i wyłącznie to bym nie sprzedawał passata właśnie 1.9tdi 1Z komp AFN 16 bit program (pod 1z bo sterowanie turbiny wg a nie vnt) plus wałek SDI plus wtryski 205 z AFN. Ale jak widać mam SDI jedyne co bym chciał ugrać to wzrost dynamiki na 4tym biegu bo na 1-2-3 jest wystarczająco do normalnej jazdy jednak 4ka już jest nędzna

_________________
Park maszyn:
Fabia Kombi 1.9sdi 2003r/ BYŁA
Jeep Cherokee 2.1td 1988r simex 33" winda lift 4"/BYŁ
Volvo V70 2.5TDI 1999r
Vitara 1.6 8v hardtop lift 3" silverstone ex117 31" XTR 13500speed syntetyk snorkel magnaflow i parę dodatków


19.08.2015, 12:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL