Teraz jest 27.04.2024, 23:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[F2] Problem z mocą 1.2 TDI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.11.2014, 13:43
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: FABIA
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Problem z mocą 1.2 TDI
Witam ....zakupiłam nie dawno dawno Skodę Fabię II rok 2011 w wersji silnikowej Greenline 1.2 TDI (75Ps), samochód dardzo ekonomiczny , dodam ze jest to nadwozie Combi. Wiem ,że samochód nie jest demonem prędkości i mocy ale wydaje mi się , że troszeczkę jest za słaby zwłaszcza przy ruszaniu , zamula ją strasznie , płynne ruszenie jest mało realne , samochód skubie i jakby sie dusił, o wyprzedzaniu ....hmmmmm strach po myśleć .... :shock:. Byłam zasięgnąć języka w salonie Skody i pan ekspert powiedział że, szału nie ma i nie mogę się spodziewać nie wiadomo czego ale i tak jest to dla mnie lekko podejrzane. Co jak co ale 1.2 z Turbina powinna co najmniej ruszać z minimum kultury. :x

Więc, moje zapytanie i prośna jeżeli ktoś ma coś na ten temat do powiedzenia... proszę o newsy. :D

Bosz to kur.... sprzedam .... :smutny:


08.11.2014, 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
nknesz napisał(a):
Byłam zasięgnąć języka w salonie Skody i pan ekspert powiedział że, szału nie ma i nie mogę się spodziewać nie wiadomo czego ale i tak jest to dla mnie lekko podejrzane.

Ale podpinali auto pod kompa, czy w ogóle jeździł nim ktoś z ASO? Bo jeżeli nic nie wiemy, to nie zgadniemy... Co jak co, nie ma prawa się dusić, ja mam trochę podobny silnik i jeździ jak szatan, ruszanie spoko, wyprzedanie nawet lubię, pod każdą górę wyciąga na 5 biegu (nawet z teściową) :D no i nie sądzę aby 1.2 TDI miało być gorsze od mojego 1.4 TDI słabszego o 5KM, ale ja tam nie wiem, nigdy nie miałem styczności z takim silnikiem.

_________________
Obrazek
Obrazek


08.11.2014, 22:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.11.2014, 13:43
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: FABIA
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
Autko zostało podpięte do komputera i nie wykazywało żadnych błędów , poza błędem opon bo zmieniłam na zimowe z letnich ...ale zostal skasowany . Samochód jest niby nastawiony na ECO Ecnomiczną jazę i nie wiem czy to nie jest powodem ...może ma jakies fabryczne blokady wtrysku paliwa ...cholera wie ...dlatego pytam bo nie wiem czy nie jest za rżnięty , może jakiś rzeźnik tym jeździł ... dodam że Fabia jest cały czas serwisowana jak należy ...tak jest w książce pokładowej :wink: z moich rąk jeszcze nie przeszła żadnej reperatury poza oponami i klockami ...tez w serwisie. Mam tylko nadzieje że, żadna wada ukryta nie siedzi w niej bo sie :smutny:


09.11.2014, 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
bry, specem nie jestem ale - wypadaloby zrobic przynajmniej logi dynamiczne (cisnienie doladowania, obroty), druga sprawa to nagrac jak auto rusza licznik i ewentualnie z zewnatrz jak to wyglada. Patrzac na "performens" tego auta na youtube stwierdzam, ze jest to mul bagienny. Na 3 na filimikach juz bardzo slabo przyspiesza, a na 5 to jak moja benzyna idzie bo musi... :D


09.11.2014, 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
No tak, tam są bardzo długie przełożenia skrzyni biegów, po to aby jak najmniej paliwa spalać, ale na pewno psuje to dynamikę dość znacznie.

No i pytanie do autorki, jak duże są te ładne koła w Fabii? Bo niestety, ale przy takich silnikach wpływa to na zamulenie samochodu. Pamiętam jak miałem 15 calowe koła, trakcja była wyśmienita, zakręty, hamowanie, ale przyśpieszenie cierpiało na tym... Po zmianie na 14 cali, samochód jest żywszy po prostu. (i mniej pali)

_________________
Obrazek
Obrazek


09.11.2014, 12:17
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
Ciacho123
koleżanka pisała w temacie swojej Fabii o felgach 17" lato, 15" zima. Więc sądzę, że to może mieć znaczenie.

_________________
Moja fabia
Obrazek


09.11.2014, 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fabia II 1.2 TDI Greenline (probem z mocą )
DanielK napisał(a):
Ciacho123
koleżanka pisała w temacie swojej Fabii o felgach 17" lato, 15" zima. Więc sądzę, że to może mieć znaczenie.

No wiem, właśnie powyższego posta napisałem po zobaczeniu koleżanki samochodu :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek


09.11.2014, 18:26
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL