Teraz jest 27.04.2024, 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Mocniejsze sprzęgło 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Mocniejsze sprzęgło
Co mocniejszego mogę wstawić w miejsce seryjnego sprzęgła w silniku ATD 1,9 TDI 101 KM.
Przydało by się coś wytrzymującego do 400Nm i nadającego się do normalnej jazdy.


08.07.2006, 13:04

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
A ślizga Ci się obecne ? przy tarczy sprzęgła 228mm może jakieś mocniejsze od Corrado ? Sam nie wiem, albo dobrze zrobiony spiek, na kórym mozna normalnie ruszać. A jak chcesz uzyskać bezpieczne 400Nm w ATD ?

ps. a poza tym pytania apropos TDI umieszczaj w stosownym dziale :)


08.07.2006, 21:58
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
McsEb napisał(a):
A ślizga Ci się obecne ? przy tarczy sprzęgła 228mm może jakieś mocniejsze od Corrado ? Sam nie wiem, albo dobrze zrobiony spiek, na kórym mozna normalnie ruszać. A jak chcesz uzyskać bezpieczne 400Nm w ATD ?

ps. a poza tym pytania apropos TDI umieszczaj w stosownym dziale :)


Zastanawiałem się jaki dział i raczej tunnig ale fakt dotyczący wyłącznie TDI ,sorki - proszę o przeniesienie posta.

Nie ślizga się,problem jest z wrzucaniem 1go biegu. Przy przyciągnieciu gały do siebie a jeszcze przed zapięciem biegu słychać raczej ciche tępe uderzenie. Przyczyn może być wiele ja postawiłem na wysprzęglanie.
Pytam o mocniejsze w razie jak bym wymieniał. Teraz mam 130KM i 300Nm z samego softa jednak liczę na wartości bliskie 350Nm. Rozumiem że wartości bliskie 400Nm nie są osiągalne przy tak małej tarczy sprzęgła jakie ma ATD :?: wiem że zamiennikiem ASZ może być sprzęgło od Sharana dla tego pytam co mocniejszego znajde do ATD.
Nie mam ETKI ale może ktoś mógłby sprawdzić który z miniwanów z ATD ma odpowiednio do swojej masy mocniejszą tarcze sprzęgła,może tą drogą znajdę coś odpowiedniego.


08.07.2006, 23:19

Dołączył(a): 30.11.2005, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Posty: 45
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: wielkopolskie
Post 
Witka


spróbuj zapytac Patryka z www.compsport.pl. Powinien coś wiedzieć na ten temat :)

Pozdrówki

_________________
TomRS
Powered by CompSport


09.07.2006, 10:52
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL