Teraz jest 28.04.2024, 09:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[F1] Niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotów 1.9 SDI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.10.2010, 12:07
Posty: 240
Podziękował: 1
Pomógł: 4

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Wersja Temptation
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Fabia 1.9 sdi niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotó
swi7ch napisał(a):
U mnie występuje identyczny problem. Na zimnym silniku na pierwszym biegu przy ok 1100 obrotów silnik chodzi jakby na 3 gary. Fabia I 1.9 SDI
Wymieniłem:
świece
czujnik temperatury

Nie pomogło

Do nastawnika się nie dobieram. Choć wiele tropów w internecie wskazuje na niego to nie ma osoby, która po jego naprawie/przeczyszczeniu zgłosiła że problem ustąpił. Były opinie, że nastawnik zrobiony, ale problem pozostał.

Skłaniam się bardziej do alternatora i ładowania, które zostało omówione na pierwszej stornie wątku.

Po pierwsze, rozrusznik mi słabo kręci jak jeżdżę wolno i nie przekraczam 2000 obrotów. Jak daje mu w palnik czasem do odcięcia nawet to pali elegancko. Odcinki robię 15km w mieście. Aku 2 letni.
Po drugie alternator w zakresie 1200-1800 obrotów wydaje dziwny dźwięk (podobny do dźwięku jaki wydaje czasem pompa wspomagania w fabiach).

W obliczu tego zajmę się altkiem i ładowaniem.

Będę na bieżąco dawał znać czy udało się problem rozwiązać.


Ja też z tym tematem walczę już dwa lata
Pierwsze dwa lata po zakupie było ok.
Od dwóch sezonów ojca SDI zaraz po odpaleniu na zimnym silniku terkocze przy ruszaniu ( okolice 1000-1200 obr) przez chwilkę na 3 garach , po delikatnym zwiększeniu obrotów problem ustaje i więcej się nie pojawia .... do kolejnego odpalenia silnika po nocy.
Problem występuje tylko w okresach jesienno -zimowych , kiedy temp . nocami spadają poniżej ~ 5'C.

Ale ten post z brakiem ładowania kolegi "darowizna" dał mi do myślenia.

Tez przepatrzę instalację elektryczną tym bardziej , że od pewnego czasu, w sterowniku pojawia się błąd sporadyczny ( intermittent) - niskiego napięcia alternatora.
Od razu odpowiem , że nigdy nie zaświeciła się do tej pory kontrolka ładowania, gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika.
Z akumulatorem nigdy nie było problemów , stan napięcia na klemach akku ( zgaszony silnik) cały czas w przedziale 12,6-12,7 V.
Nigdy nie było problemów z odpaleniem w zimie nawet w największe mrozy - pali od strzała.

WTF ???

_________________
Obrazek


05.11.2014, 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2010, 14:47
Lokalizacja: Kraków
Posty: 261
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Fabia 1.9 sdi niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotó
Chłopaki z tym mixolem mogą mieć rację. Ja robię "trochę" kilometrów (stan 412 tys. "z okładem"). Takie nierówne "terkotanie" po odpaleniu, i bywa że po lekkim dodaniu gazu zaczęło się pojawiać na wiosnę, jak się zrobiło chłodniej - coraz częściej. Przy czym chłodniej to jakieś 5-10C.
Może z póltora miesiąca temu zmieniłem stację, nie firmowa, ale paliwa podobnież z Germanii ściągają - i jakby się ten temat uspokoił. Raz czy drugi mi "zaterkotał" i w sumie jest cisza... Na razie mixolu nie dolewałem...

_________________
Techniczne doradztwo: www.bialycement.pl


05.11.2014, 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.09.2014, 17:34
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Classic
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Fabia 1.9 sdi niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotó
Zostawiłem samochód u mechanika, ale w sprawie nierównej pracy na pierwszym biegu odesłał mnie do speców od diesli. Sprawdził mi ładowanie i podobno jest idealnie. Niestety zlał hałas który występuje u mnie w przedziale 1400-1800 obrotów i pochodzi prawdopodobnie z alternatora - mówił, żeby nie przejmować się i jeździć.

Problem z szarpaniem na 1 biegu przy 1100 obrotów występował u mnie od początku (rok temu kupiłem samochód) i pojawiał się tylko wtedy kiedy kiedy noc była chłodna. Gdy było ciepło to problemu nie miałem. Po przejechaniu kilkuset metrów problemu już nie było. Jednak z czasem problem się pogłębiał i tego lata nawet jak było gorąco to nierówno pracował przy tych obrotach, a czasem nawet jak silnik nagrzał się do tych 70 stopni po 2km jazdy to i tak problem nie ustąpował. Pełne nagrzanie silnika do 90 stopni gwarantowało dopiero, że będzie ok.

Na ten moment zalałem do pełna paliwo Shell V-power nitro + diesel i do tego wlałem butelkę STP do czyszczenia wtryskiwaczy diesla. Jak wyjeżdżę i nic się nie zmieni to spróbuje jeszcze jeden bak z Liquid Moly do czyszczenia wtryskiwaczy (dwa razy droższy ale ponoć lepszy). Jeśli to nie pomoże to będę kombinował dalej. Pewnie oddam samochód do dieslowców.

Jestem mocno zdeterminowany, żeby problem rozwiązać tylko trochę czasu brak żeby odwiedzać mechaników.


P.S Trafiłem na jeszcze jeden trop na zagranicznym forum. Chodzi o nieszczelny układ dolotu.
http://www.briskoda.net/forums/topic/26 ... ir-intake/

Ten trop również będę starał się sprawdzić.


09.11.2014, 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.10.2010, 12:07
Posty: 240
Podziękował: 1
Pomógł: 4

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Wersja Temptation
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Fabia 1.9 sdi niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotó
arthek napisał(a):
swi7ch napisał(a):
U mnie występuje identyczny problem. Na zimnym silniku na pierwszym biegu przy ok 1100 obrotów silnik chodzi jakby na 3 gary. Fabia I 1.9 SDI
Wymieniłem:
świece
czujnik temperatury

Nie pomogło

Do nastawnika się nie dobieram. Choć wiele tropów w internecie wskazuje na niego to nie ma osoby, która po jego naprawie/przeczyszczeniu zgłosiła że problem ustąpił. Były opinie, że nastawnik zrobiony, ale problem pozostał.

Skłaniam się bardziej do alternatora i ładowania, które zostało omówione na pierwszej stornie wątku.

Po pierwsze, rozrusznik mi słabo kręci jak jeżdżę wolno i nie przekraczam 2000 obrotów. Jak daje mu w palnik czasem do odcięcia nawet to pali elegancko. Odcinki robię 15km w mieście. Aku 2 letni.
Po drugie alternator w zakresie 1200-1800 obrotów wydaje dziwny dźwięk (podobny do dźwięku jaki wydaje czasem pompa wspomagania w fabiach).

W obliczu tego zajmę się altkiem i ładowaniem.

Będę na bieżąco dawał znać czy udało się problem rozwiązać.


Ja też z tym tematem walczę już dwa lata
Pierwsze dwa lata po zakupie było ok.
Od dwóch sezonów ojca SDI zaraz po odpaleniu na zimnym silniku terkocze przy ruszaniu ( okolice 1000-1200 obr) przez chwilkę na 3 garach , po delikatnym zwiększeniu obrotów problem ustaje i więcej się nie pojawia .... do kolejnego odpalenia silnika po nocy.
Problem występuje tylko w okresach jesienno -zimowych , kiedy temp . nocami spadają poniżej ~ 5'C.

Ale ten post z brakiem ładowania kolegi "darowizna" dał mi do myślenia.

Tez przepatrzę instalację elektryczną tym bardziej , że od pewnego czasu, w sterowniku pojawia się błąd sporadyczny ( intermittent) - niskiego napięcia alternatora.
Od razu odpowiem , że nigdy nie zaświeciła się do tej pory kontrolka ładowania, gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika.
Z akumulatorem nigdy nie było problemów , stan napięcia na klemach akku ( zgaszony silnik) cały czas w przedziale 12,6-12,7 V.
Nigdy nie było problemów z odpaleniem w zimie nawet w największe mrozy - pali od strzała.

WTF ???

Problem rozwiazany.
Urwane kable od alternatora na złączu przy skrzyni biegów.
Po naprawie szarpanie zniknęło.
Wczesniej żadnych innych objawów poza szarpanie na zimnym silniku nie było,żadnej kontrolki od ładowania...żadnych problemów zimą z akumulatorem... .po prostu nic.

_________________
Obrazek


20.12.2014, 07:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.09.2014, 17:34
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Classic
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Fabia 1.9 sdi niepokojąca praca silnika przy 1200 obrotó
arthek to dobra wiadomość,

masz może fotkę tego miejsca? I do czego jest ten kabel?


26.12.2014, 15:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL