Teraz jest 26.06.2024, 00:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[F1] do posiadaczy 1.9 TDi - pilne!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
McsEb napisał(a):
Apropos świec podgrzewających płyn chłodzący to zdaje sie ze TDI w fabiach ich nie posiadają, Moja z 2001 roku na pewno ich nie miała.


Dokładnie, bo Fabie nie mają układu podgrzewania płynu chłodzącego, co bardzo by się przydało zimą. Superb ma to na pewno. U mnie mroźną zimą zanim dojadę do pracy (8 km) wskaźnik temp wody może osiągnie połowę skali a może i nie... a u szwagra w Superb z silnikiem ASZ po ujechaniu kawałka ma już optymalną temp (wskazówka w pionie) i może cisnąć. Nie wiem tylko jak to jest w Octach, chociaż u mojego ojca w Okcie też z silnikiem ASZ temp wchodzi dużo szybciej niż u mnie we Fabii.

_________________
1,9 TDI (133@326)


22.10.2006, 09:50
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
z tego co sie orientowałem na specjalne zamowienie mozna było dokupic te swiece

_________________
touran Obrazek


22.10.2006, 11:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
sontario napisał(a):
McsEb napisał(a):
Apropos świec podgrzewających płyn chłodzący to zdaje sie ze TDI w fabiach ich nie posiadają, Moja z 2001 roku na pewno ich nie miała.


Dokładnie, bo Fabie nie mają układu podgrzewania płynu chłodzącego, co bardzo by się przydało zimą. Superb ma to na pewno. U mnie mroźną zimą zanim dojadę do pracy (8 km) wskaźnik temp wody może osiągnie połowę skali a może i nie... a u szwagra w Superb z silnikiem ASZ po ujechaniu kawałka ma już optymalną temp (wskazówka w pionie) i może cisnąć. Nie wiem tylko jak to jest w Octach, chociaż u mojego ojca w Okcie też z silnikiem ASZ temp wchodzi dużo szybciej niż u mnie we Fabii.

To niech kolega od Superba się uspokoji i mniej daje ognia, to że wskaźnik pokazuje mu że płyn ma juz 90st nie oznacza że silnik jest w pełni rozgrzany, olej wtedy dochodzi raptem do 40-50 stopni :) Wiem, bo mam u siebie ogrzewanie postojowe i jak po uruchomieniu silnika je włączę to po 3-4 minutach temp płynu ma 90st a olej ok 40 :) (mam wskaźnik temp oleju).


23.10.2006, 19:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.08.2006, 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Ibiza
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
[quote="McsEb] Wiem, bo mam u siebie ogrzewanie postojowe i jak po uruchomieniu silnika je włączę to po 3-4 minutach temp płynu ma 90st a olej ok 40 :) (mam wskaźnik temp oleju).[/quote]

Bardzo ważna informacja.
A można wiedzieć ile kosztuje montaż takiego ogrzewania postojowego (na prąd 220V)??
Takie ogrzewanie powinno być proponowane w każdym samochodzie, to nie tylko kwestia np. możliwości właczenia ogrzewania ale przede wszystkim zmniejszenie zużycia silnika a pośrednio też i zużycia paliwa.


24.10.2006, 20:10
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Tomasz napisał(a):
A można wiedzieć ile kosztuje montaż takiego ogrzewania postojowego (na prąd 220V)??

Na benzin (lub ON) z baku i tanie to-to nie jest.
Tomasz napisał(a):
Takie ogrzewanie powinno być proponowane w każdym samochodzie,

Bogatsze furki mają w standardzie, w fabii można zamówić tylko jako opcja, albo domontować poza ASO
Tomasz napisał(a):
zmniejszenie zużycia silnika a pośrednio też i zużycia paliwa.

To ogrzewanie też trochę pali, ale za to jak fajnie odmraża szybki - bo możesz to odpalić pilotem z okna domu, albo zaprogramować np. na ustaloną godzinę. :-D


24.10.2006, 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.08.2006, 15:47
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Golf.............
Województwo: śląskie
Post 
kros napisał(a):
To ogrzewanie też trochę pali, ale za to jak fajnie odmraża szybki - bo możesz to odpalić pilotem z okna domu


To wszystko to komfort!
Ważniejsze od tego jest to, że silnik nie ma "zimnego rozruchu".
Tak niekorzystnie wpływającego na jego trwałość!
Nie bez znaczenia jest spaliny silnika wstępnie podgrzanego webastem szybciej spełniają normę - ekologia!


24.10.2006, 20:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomasz napisał(a):
Bardzo ważna informacja.
A można wiedzieć ile kosztuje montaż takiego ogrzewania postojowego (na prąd 220V)??
Takie ogrzewanie powinno być proponowane w każdym samochodzie, to nie tylko kwestia np. możliwości właczenia ogrzewania ale przede wszystkim zmniejszenie zużycia silnika a pośrednio też i zużycia paliwa.


Ogrzewanie na ON. Można sobie ogrzać silnik i kabinę zanim sie uruchomi auto(czasowy programator) - w zimie sie przydaje bo wsiadasz od razu do ciepłego auta i nie trzeba skrobać szybek, no i silnik sie uruchamia jak w lato. Nawet jak jest -35.
Spala ok pół litra na godzinkę - jest to niezauważalne w czasie codziennego porannego używania 20-25 minut przed uruchomieniem auta.
Cena na allegro chyba coś koło 1000zł + montaż ok/500, zależy gdzie.
Jedyna wada to dosyć głośny hałas, auto stoi sobie samo a nagle zaczyna huczeć jak odrzutowiec (choć może jednak jest to cichsze od pracującego silnika więc nie jest tak źle) i dymić na początku. Niektórzy przechodnie się dziwią :)


24.10.2006, 20:52
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
a jakiej firmy masz? Webasto?


25.10.2006, 06:49
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Hmmm zaciekawilo mnie to ogrzewanie postojowe. :eh: .znalazlem cos takiego..

http://www.termotrans.com.pl/webasto.html

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


25.10.2006, 07:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.08.2006, 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Ibiza
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
McsEb napisał(a):
Cena na allegro chyba coś koło 1000zł + montaż ok/500, zależy gdzie.


To coś za optymistyczne dane :mrgreen:

Jakieś 5 la temu, kolega chciał nagrzewnicę (Webasto) zainstalowaćw Lublinie, gdyż zimą stał wiele godzin na placu do odprawy celnej i nie szło przespać się, albo za zimno, albo warczący silnik. Jednak wtedy kosztowało Wegasto (do wpięcia w układ chłodzący tzw. mały obieg) ok. 6000 zł+ montaż. Skończyło się na chęciach. Tańsze były nagrzewnice powietrzne, ogrzewające bezpośredno kabinę.

Urządzenia te mogą stopniowo tanieć, gdyż wysokosprawne silniki diesla (PD i C-R) mają na tyle małe oddawanie ciepła do układu chłodzenia, iż w czasie mrozów nie ma możliwości nagrzać właściwie wnętrza pojazdu.
A dodatkowo korzysta na tym: silnik (trwałość, zużycie mechaniczne), rozrusznik i akumulator, i wszyscy uczestnicy ruchu drogowego (lepsze odszranianie szyb, poprawa widoczności).


25.10.2006, 07:48
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
ja też się spotkałem z cenami 3500-8200PLN w zależności od typu (Webasto). No chyba że ostatnio coś potaniało.


25.10.2006, 07:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomasz napisał(a):
McsEb napisał(a):
Cena na allegro chyba coś koło 1000zł + montaż ok/500, zależy gdzie.


To coś za optymistyczne dane :mrgreen:

Może rzeczywiście się walnąłem.
Ja mam takie
Eberspaecher D5WS
http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/52/
Z tego co wiem inne tej firmy nie wchodzi bo się nie mieści, musi być ten model bo jest rozłożony na kilka elementów które można upchać pojedynczo jakoś pod maską, jak wiadomo w fabii TDI za dużo miejsca to tam nie ma :)

Właśnie znalazłem
kupiłem dokładnie takie samo od tego samego gościa tyle że ze 2 lata temu i zdaje się że cena była podobna albo troszkę mniejsza.
http://www.allegro.pl/item125855732_125855732.html

Acha jeszcze jedno :)
Jeśli ogrzewanie włączy się na odpowiednio długo to nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej kabinkę można ogrzać gdzieś do +30 stopni, czasami sobie tak eksperymentowałem, to nawet przymarnięty lód z drzwi, dachu i maski mi spłynął zanim wsiadłem do auta :)

Ogrzewanie nie ciągnie nawet tych 0,5 litra jak wcześniej napisałem, bo po wstępnym rozruchu przełącza się na słabszy tryb i załącza czasowo jak temp płynu spadnie poniżej danego poziomu. Pobiera troszkę prądu, ale nie jest to jakiś szał, tak że nie ma co martwić się o akumulator. Założyłem sobie dodatkowy voltomierz w aucie, to nawet przy -20 po zagrzaniu, jak wsiadałem aku nie spadał poniżej 11V, a to wystarczy spokojnie żeby uruchomić ciepły silnik :)


25.10.2006, 08:15
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL